Áčko po zápasu s Turnovem na třetím místě tabulky

Muži stále na vítězné vlně. Velice úspěšný turnaj mladších žáků blue, whiti se také neztratili. Mužská a dorostenecká rezerva ve Františkách nezazářila.

Muži A

V neděli čekal na mužské Áčko již tradiční soupeř z Turnova. Oba týmy se nacházely přibližně na stejném místě tabulky, nicméně nehledě na bodový účet bývají tyto zápasy vždy velice vyhecované a napínavé.

FbC Plzeň - TJ Turnov 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)

Sestava a branky: Novotný, Bezděk - Štejr, Stelzer, Kuneš, Buchta, Nový (22., 30.), Šůs (33.), Brabec, Zábran (15., 57.), Täuber J., Täuber L., Vošta, Lapuník (41.), Němeček (59.), Tomášek, Malý

Hráč utkání: Vít Malý

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,První třetinu s Turnovem oba celky začaly dost opatrně a celá úvodní třetina se nesla ve stylu oťukávání a čekání, co udělá soupeř. Po zbytek zápasu si dovolím říci, že jsme byli lepším týmem, který byl více na balónku a více nebezpečný. S výkonem jsem spokojen částečně, protože si myslím, že náš tým v sobě má větší potenciál a mohli bychom hrát ještě lépe a hlavně účelněji. Další zápas může ukázat, jestli se budeme v letošní sezóně prát o špičku tabulky Národní ligy.“

Muži B

V sobotu odehrála mužská rezerva ve Františkově Lázních první dva zápasy nové sezony.

DDM Stod - FbC Plzeň B 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Sestava a branky: Lukeš - Harajdič, Hamrle, Řeřicha, Polák, Kinkor, Čížek, Boháč, Dvorný, Kubáč (40., 41.), Lavička

FbC Plzeň B - Florbal Sokolov B 6:5p (2:1, 2:2, 1:2, 1:0)

Sestava a branky: Lukeš - Harajdič, Hamrle, Řeřicha, Polák (33.), Kinkor, Čížek (7.), Boháč (47.), Dvorný (6.), Kubáč (17.), Lavička (28.)

Komentář hrajícího trenéra Jiřího Lavičky: ,,V prvním utkání jsme se střetli se Stodem, zápas byl vyrovnaný, bohužel jen v prvních dvaceti minutách, poté soupeř převzal iniciativu a nastřílel pár gólů i s přispěním našich chyb. Druhý zápas jsme sehráli s domácím Sokolovem B a v něm jsme do zápasu vstoupili daleko výrazněji a podařilo se nám rychle odskočit o dva góly. To se nám dařilo v celém zápase kontrolovat, nicméně na konci zápasu soupeř srovnal a šlo se do prodloužení, ve kterém jsme urvali cenný bod navíc."

Dorost B

Také dorostenci navštívili Františkovy Lázně.

FbC Plzeň B - Sport Club Klatovy 4:8 (0:1, 4:1, 3:3)

Florbal Sokolov - FbC Plzeň B 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Sestava: Smazal - Svoboda, Janovský, Ehm, Táborský, Brejcha, Hora, Hanzlíček, Kaucký, Frečner, Budek

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V obou zápasech jsme se snažili o aktivní hru a vysoký presink. Když se nám to dařilo, tak jsme měli dobré pasáže proti oběma týmům. Ovšem naše nesehranost a individuální chyby sráželi naši hru a celkem jsme tedy nedosáhli na žádné body."

Mladší žáci BLUE

Mlží BLUE tým vyrazil v sobotu na turnaj do Klatov.

FBŠ Slavia Plzeň red - FbC Plzeň 0:7 (0:2, 0:5)

FbC Plzeň - Sport Club Klatovy 11:3 (4:1, 7:2)

Florbal Slavoj Tachov červení - FbC Plzeň 1:9 (1:8, 0:1)

Sestava: Ott - Poslední, Jandík R., Jandík J., Kaas, Vaněček, Čelakovský, Nosek M., Nosek Š., Sobek, Švehla, Panuška, Vít

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Mladší žáci se na turnaji v Klatovech prezentovali velmi aktivně. Bylo vidět, že ligový vstup do sezony dlouho očekávali a soupeři dokázali nasázet spoustu branek. Pozitivem bylo zapojení i několika hráčů z řad elévů do obou družstvech mlžů, kteří se na hřišti rozhodne neztratili. V neposlední řadě děkujeme rodičům za podporu."

Madší žáci WHITE

V sobotu náš WHITE tým mladších žáků odehrál 3 zápasy v Tachově. Onliny a tím pádem i sestavy nejsou na webu Českého florbalu k dispozici.

FbC Plzeň white - SK Interobal Plzeň 8:1

GO GO Horšovský Týn - FbC Plzeň white 3:2

Florbal Slavoj Tachov černí - FbC Plzeň white 14:3

Komentář trenéra Jiřího Wintera: ,,I přes 2 prohry se kluci nevzdali a hráli až do konce a na to, ze to byly první zápasy v sezóně, kluci mile překvapili. Vyzkoušeli si nově naučené florbalové prvky a dokázali je použit ve správný čas na hřišti. Za zmínku rozhodně stojí, že za 3 zápasy kluci vystřelili 13 gólů."

 

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Mladší žáci
24.2. pondělí - 17:30-19h - Roudná

Starší žáci
24.2. pondělí - 19-20h - Loko II.

Dorostenci "A" 
24.2. pondělí - 20-21h - Loko II.

Dorostenci "B"
24.2. pondělí - 20-21h - Loko II.

Junioři "A"
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

Muži "A"
21.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.


Termín Florbal campu 2020
10. - 15.8.2020

Termín Příměstského kempu 2020
6. - 10.7.2020

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme