Černá neděle pro FbC Plzeň

Souhrn nabitého víkendu. Junioři 50%, Áčko s 0 body.

Muži A

Wizards DDM Praha 10 - FbC Plzeň 8:4 (0:2, 4:1, 4:1)

Branky: 10. Zábran, 18., 55. Horažďovský, 35. Täuber - 24., 24., 60. Lazárek, 29., 60. Novák,  38., 56. Šrámek, 57. Heller

V neděli se odehrálo utkání o osmou příčku tabulky, která měla plzeňanům zajistit postup do play off. O tom, jak utkání probíhalo se rozepsal trenér Pavel Strejček:

"Po povedené první třetině jsme polevili v koncentraci i nasazení. Během první části jsme měli řadu neproměněných šancí, kdy jsme mohli navýšit skóre. To nás zpětně může mrzet. Ve druhé části změnil soupeř rozestavení a vytratila se hra z první části. K tomu se přidala vyloučení, které soupeř zužitkoval a strhl vedení na svoji stranu. Třetí třetina byla kdo s koho a dovolím si tvrdit, že jsme byli lepším týmem. Souvislým tlakem se nám podařilo vyrovnat. Pak ale přišel nepochopitelný zkrat dvou našich hráčů, kteří se nechali vyloučit za nesportovní chování. Soupeř obě přesilovky zužitkoval a strhl vedení na svoji stranu. Plzni nepomohl ani tlak při hře v šesti. Naopak soupeř pečetil do prázdné brány."

Hráčem utkání se stal Ondřej Horažďovský.

Sestavy:

FbC Plzeň: Bezděk - Kuneš, Eichler, Rybnikár F., Brabec, Rybnikár D., Zábran, Horažďovský, Válka, Vošta, Lapuník, Tomášek, Täuber, Vošta

Wizards DDM Praha 10: Vávra, Kudrnáč - Müller, Krob, Novák, Zdobinský, Lazárek, Heller, Smutný, Bouda, Kosař, Šrámek, Zoth, Gaitzsch

Veškeré info o Národní lize včetně aktuálních tabulek najdete zde.

Muži B

Mužské béčko hrálo tuto sobotu ve Františkově Lázních. V obou vyhraných zápasech se blýsknul Petr Hoferek, který nastřílel celkem 5 gólů.

FbC Plzeň B - Florbal Slavoj Tachov 9:2 (4:1, 3:0, 2:1)

Sport Club Klatovy - FbC Plzeň B 3:4pn (2:0, 0:0, 1:3, 0:0)

Sestava: Novotný - Hamrle, Řeřicha, Tykal, Polák, Harajdič, Hegner, Hlaváč, Slabý, Lavička, Hoferek

Junioři

Naši junioři se tento víkend podívali do Brna, kde odhráli dvě utkání.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FbC Plzeň 7:9 (4:4, 0:4, 3:1)

Branky: 1., 10., 48., 52. Indruch, 12., 14. Suchomel, 50. Ducar - 5., 17., 27. Stelzer, 11. Plachý, 18. Nový, 24., 31. Holeček, 25., 60. Horažďovský

První třetina zápasu se odehrávala převážně ve stylu nahoru dolů. Oba týmy se snažily co nejrychleji přejít do útoku a zakončovat. Tomu odpovídá i výsledek 4:4. Ve druhé třetině se naši junioři dostali rychle do tempa a dokázali využít hned několik gólových šancí po sobě. Na konci třetiny přišel herní útlum, který jsme si přenesli i do poslední části utkání. Toho dokázali využít Gulliveři a zápas srovnali na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme 20 sekund do konce přidali potvrzovací branku a vyhráli zápas v poměru 7:9.

Sestavy:

FbC Plzeň: Bezděk, Eret - Titl, Stelzer, Holeček, Šíbl, Nový, Plachý, Šůs, Brabec, Horažďovský, Zdeněk, Winter, Hromádka, Beneš Nechutný

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers: Šafář - Dvořák V., Dvořák J., Karpíšek, Dvořák L., Konrád, Ruč, Suchomel, Procházka, Kozák, Konstant, Večeřa, Ducar, Zelený, Vejmělka, Jedlička, Indruch

Hráčem utkání se stal Štěpán Plachý.

Bulldogs Brno - FbC Plzeň 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky: 2., 60. Brucháček, 8., 39. Sláma, 23. Černovický, 60. Laus - 12., 18. Holeček, 35. Nový

Od první minuty bylo jasné, že naši mladíci budou celý zápas dobývat brněnskou obranou hráz. To našim hráčům nikdy moc nesvědčilo a i tady bylo vidět, že se budeme prát o každý gól. Po vyrovnané třetině jsme prostřední část prohráli a nezbývalo nic jiného než zapnout na vyšší otáčky a otočit zápas v poslední třetině. Bohužel i přes veškeré gólové šance jsme branku nevstřelili a naopak jsme obdrželi 2 góly do prázdné branky. Ve velkém zklamání jsme opouštěli Brno s porážkou 6:3.

Sestavy:

FbC Plzeň: Eret - Titl, Stelzer, Holeček, Šíbl, Nový, Plachý, Šůs, Zdeněk, Winter, Hromádka, Beneš, Nechutný

Bulldogs Brno: Flek, Frič - Černovický, Gold, Bajnar, Taibl, Sláma, Skalník, Laus, Bořecký, Tomík, Brucháček, Grega, Zeman, Urbánek, Marcinka

Hráčem utkání se stal Tomáš Holeček.

Obě tato utkání shrnul juniorský trenér Václav Michálek.

Odkaz na stránky KB ligy juniorů najdete zde.

Dorost

Dorostenci tuto sobotu jeli do Ústí nad Labem. Shrnutí turnaje provedl trenér Pavel Strejček.

Florbal Teplice - FbC Plzeň 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Vyrovnané utkání s řadou chyb. Dvě třetiny jsme se trápili, byli bez pohybu, bez střelby. Třetí třetinu jsme byli lepším týmem. Aktivnější na míčku jsme více stříleli a štěstí se přiklonilo na naši stranu.

Fotogalerie

FbC Plzeň - Florbal Ústí 2:8 (2:4, 0:2, 0:2)

Soupeř byl po celé utkání lepším týmem, hlavně v kombinaci a zakončení a zaslouženě vyhrál.

Fotogalerie

Sestava: Bejm - Pešek, Ehm, Řeřicha, Konopík, Brabec, Hajšman, Jankovec, Štillip, Kůs

Pozvánka

Ve středu 20.2. se v rámci akce School Match odehraje na Lokomotivě 1 dohrávka 15. kola KB ligy juniorů proti týmu Kanonýři Kladno. Udělejte si příjemné volné dopoledne a přijďte od 9:30 zafandit našim juniorům.