Dva velmi úspěšné turnaje v jeden víkend v jednom městě

O uplynulém víkendu proběhly v Plzni rovnou dvě florbalové akce - Gorila Cup, kde se zúčastnili naši starší žáci; a O pohár starosty ÚMO 4 Plzeň, který organizoval náš trenér Matouš Hrdlička. Tohoto turnaje se zúčastnili naši mladší žáci a elévové. A slavili jsme úspěchy na všech frotnách.

O pohár starosty ÚMO4 Plzeň

O víkendu se na Doubravce odehrál největší mládežnický turnaj ve florbale v historii obvodu! Toto shrnutí si pro Vás připravil organizátor celé akce, náš trenér Matouš Hrdlička.

Sobota patřila mladším žákům, neděle zase elévům. Dohromady se zúčastnilo 216 dětí z Plzeňského, Karlovarského, Středočeského, Ústeckého a Jihočeského kraje a z hlavního města Prahy.

Mladší žáci

Mladší žáci hráli systémem dvě skupiny po čtyřech týmech a poté křížem play-off. Jako favoriti se začal jevit hned ve skupině A tým Plzně. V druhé skupině pak právě FbC Plzeň. Solidně hráli i pražští hráči z Olympu, borci ze Strakonic a ze Slavie Plzeň. Na sedmém a osmém místě skončili hráči Tachova a žáci 4.ZŠ. 

V semifinále jsme už viděli dramatické bitvy. A tým Plzně porazil pražský Olymp o pouhý gól 4:3. Hráči FBC zas nestačili na Strakonice a podlehli jim 3:11. Plzeňské hráče semifinále natolik zdrtilo, že už se nezmohli na odpor ani v zápase o třetí místo a zbylo na ně to nepopulární bramborové. Finále předpovídalo vyrovnaný boj, jelikož se oba soupeři střetli ve skupině a jen jeden gól rozhodl o vítězi. Tentokrát to bylo ale jednoznačnější a A tým Plzně si došel pro vítězství v turnaji poměrem 8:2.

,,Mladší žáci na turnaji odehráli celkem 6 zápasů. Ve skupině jsme se postupně střetli se Slavií, Olympem Praha a výběrem 4. ZŠ a prezentovali jsme se aktivní hrou na balonku plnou uvolnění jeden na jednoho a shodou okolností jsme ve skupině nepoznali hořkost porážky. Poté se nám podařilo stejným způsobem přejít přes čtvrtfinále a dále už se nám bohužel nedařilo a tak jsme odcházeli bez medaile. Tímto bych chtěl poděkovat organizátorovi za skvělý turnaj a hráčům a rodičům za nasazení na hřišti i tribuně," zhodnotil turnaj trenér Jaromír Täuber.

Elévové

Elévové měli o dost nabitější program, protože se přihlásilo 15 týmů a nikomu jsme nechtěli cestu turnajem zavřít ještě před jeho začátkem. Řešili jsme tedy nelehký úkol a to sehnání třetí haly a třetího hřiště na poslední chvíli. Naštěstí vše dopadlo dobře a mohli jsem uspořádat turnaj ve třech halách najednou. V tomto ohledu bych rád poděkoval oddílům FbC Plzeň a FBŠ Slavia Plzeň za jejich lidský přístup a ochotu pomoc. Je vidět, že ne všude se svět zbláznil. 

Turnaj byl rozdělen do tří skupin po 5týmech. Na poslední ve skupině zbyl jen zápas o umístění. Ostatní postoupili do play-off. Nejlepší čtyři rovnou do čtvrtfinále. Další pak do osmifinále. Poté pokračoval pavouk až do posledních zápasů.

V každé skupině bylo k vidění deset krásných zápasů. Poté se šlo na oběd a po rychlém sečtení výsledků už každý tým putoval na halu, kde pro něj turnaj pokračoval. I týmy na pátých místech si zahrály skoro jako by šlo o finále. Dokonce se mohly radovat z trestných střílení, které rozhodli dva ze tří zápasů.

V osmifinále se šlo do tuhého a start ve čtvrtfinále si zasloužili hráči Tlučné, Hurkáni white, FBC Plzeň a Slavia Red. Poražení v turnaji skončili. Čtvrtfinále zvládli lépe po hladkém průběhu hráči FBC Plzeň a Slavie white. Po boji postoupili borci z Karlových Varů a žraloci z Písku.

Před námi byl vrchol turnaje. Semifinále číslo jedna nabídlo dramatickou podívanou a v opravdu krásné atmosféře a ve vypjatém zápase se nakonec dokázal do finále probojovat celek z Písku, který porazil Hurikány rozdílem jediné branky. FBC Plzeň si cestu do finále pohlídalo výhrou 8:2 nad Slavií Plzeň. V zápase o třetí místo už nestačili slávistům síly a podlehli hurikánům 2:5. Varští si zaslouženě došli pro bronzové medaile. No a finále, to byla kapitola sama pro sebe. Atmosféra jako na superligovém utkání. Přelévání stavu z jedné strany na druhou, nádherná podívaná a reklama na florbal. Tak by se to dalo shrnout. Nakonec o jednu branku vyhráli plzeňští hráči z FbC! Ale klobouk dolů před všemi semifinalisty, protože na elévský věk tu byly hodně šikovné děti. Nejlepší týmy si odvážejí poháry a medaile, ale také hodnotné ceny od sponzorů. Na hlad přišla vhod pizza z Pizzerie Da Pietro a na vyřádění volné vstupenky do Kartareny Plzeň!

,,V neděli jsme vyslali na přípravný turnaj 2 týmy. Jelikož to byl první školní týden, počet byl trochu nižší, tudíž si všichni opravdu zahráli. Náš tým složený z dětí z tréninkových center ze Slovan a Doubravky se statečně pral ve skupině A na 22. základní škole. Tým ukázal svoje silné, ale i slabé stránky. Víme, co našim svěřencům dělá největší problém a na to se teď zaměříme. Máme před sebou dlouhou a těžkou cestu a já se nemůžu dočkat, až po ní společně půjdeme," okomentoval snažení svých svěřenců trenér Jiří Winter.

,,Druhý tým byl o poznání úspěšnější, po 2 výhrách, remíze a prohře o gól jsme obsadili 2. místo a šli do osmifinále. Zde jsme postupně vyřadili Nicklas team, pražský Olymp, Slávii a ve finále Písek 4:3. Bylo vidět, že to byl první turnaj v sezóně, každým zápasem se náš výkon zlepšoval. V závěru play off už jsme výbornou individuální obranou, dravostí po míčku a množstvím střel dokráčeli pro výhru v celém turnaji. Mimo pohár a medaile jsme vyhráli i poukázky na motokáry, kam už se společně jako tým těšíme. Děkujeme všem fanouškům, soupeřům i organizátorům za skvělou neděli," zhodnotil týmový výkon trenér Michal Brabec.

,,Závěrem bych chtěl jako ředitel turnaje poděkovat všem zúčastněným. Hráčům, rodičům, fanouškům, trenérům, pořadatelům, rozhodčím, sponzorům a všem lidem kteří se podíleli na přípravách na turnaj, které nebyly jednoduché. Občas jsme pracovali do noci s vypětím všech sil, ale teď už můžeme v klidu říct, že to stálo za to a že se budeme na Váš těšit v dalším ročníku tohoto prestižního turnaje!" Matouš Hrdlička
 
Kompletní výsledky turnaje naleznete zde.

Gorila Cup

V neděli 8.9. se konal Gorila Cup 2019, kterého se účastnili i naši starší žáci. Na turnaji bylo zastoupeno osm mužstev rozdělených do dvou čtyřčlenných skupin. Naši kluci se postupně utkali s týmy Milevska A (6:5), FBŠ Bohemians (1:4) a USK Cheb (5:5). Tyto výsledky stačily na postup do čtvrtfinále z druhého místa. Zde borci jasně porazili Tlučnou 8:0 a postoupili do semifinále proti Florbalové škole. Do tohoto zápasu vstoupili mnohem lépe oranžoví. Naši kluci úplně zaspali začátek a během chvilky třikrát lacině inkasovali. Ke konci první půle však hru vyrovnali a v té druhé začali soupeře místy přehrávat. Z toho pramenilo zasloužené snížení na 2:3. Vyrovnat se však nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankáře, naopak soupeř pečetil výsledek do naší prázdné klece. Nezbývalo než se porvat o třetí místo. Soupeřem byla FBŠ Slavia Plzeň, která v druhém semifinále nestačila na FBŠ Boheminas. Tento zápas kluci zvládli skvěle. Od začátku šli za svým cílem, aby se nakonec radovali z vítězství 5:2 a bronzové tečky za povedeným turnajem.

,,Všichni hráči zaslouží velikou pochvalu. Doufejme, že v nové sezóně naváží na tento výsledek. Rádi bychom poděkovali také rodičům, kteří celou neděli neúnavně fandili. V dramatickém finále tým FBŠ Boheminas porazil Florbalovou školu Plzeň a celý turnaj vyhrál," okomentoval velbloudí výkon trenér Aleš Řeřicha.

Fotogalerie Gorila Cup

Nová sezóna je zde!

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Přípravka/Elévové Slovany
19.11. - úterý - 15-16h - Loko I.

Mladší žáci
19.11. - úterý - 15-16:15h - Loko I.

Starší žáci
19.11. - úterý - 16-17:15h - Loko I.​

Dorost "A"
19.11. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.​

Dorost "B"
19.11. - úterý - 17:15-18:15h - Loko I.​

Junioři "A"
19.11. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.​
20.11. - středa - 19:30-21:00h - Loko I.
28.11. - čtvrtek - 20:30-22:00h - Loko III.

Junioři "B"
19.11. - úterý - 17:15-18:15h - Loko I.​

Muži "A"
15.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.
20.11. - středa - 19:30-21:00h - Loko I.
28.11. - čtvrtek - 20:30-22:00h - Loko III.
29.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme