Emoce, smůlu, prohry ale i zkušenosti, zážitky, to vše nabídlo MČR 2010

Turnaj plný očekávání, zastihl starší žáky o hracím víkendu v Praze, kde se uskutečnilo pod taktovkou 8 týmů Mistrovství České republiky žáků. Plzeňští borci natěšení na tyto zážitky, vyrazili vstříc svým zápasům v dopoledních hodinách a los jim přisoudil těžkou skupinu B. Tam postupně měli narazit na Liberec, Hradec a Bohemians Praha.

Že tato skupina má být velmi vyrovnaná, věděli všichni, avšak také jsme věděli, že postup je reálný.

FBC Plzeň vs. FBC Liberec

Nechtěli jsme nechat nic náhodě a připsat si 3 body hned v prním utkání. Moc dobře jsme věděli, že Liberec je hratelný a přejít právě přes něj byl náš cíl. V důsledku vyrovnanosti kádru, jsme odehráli zápas na tři lajny a i přesto, se naše tempo zvedalo, motivace hrála důležitou roli. Vždyt už po 10 sekundách otevřel skóre, typickou kombinací Válka a pro modrobílá velblouďata bylo ještě lépe. Zanedlouho totiž Radek ,,Speedy,, Calta si položil golmana a vedli jsme 2:0. Do třetiny ještě snížil liberecký Bláha, avšak utkání bylo pod taktovkou Plzeňáků. To, co se stalo pak, už netřeba komentovat. Obdrželi jsme tři goly během minuty a půl a o utkání bylo rozhodnuto. Postupně ještě navyšovali Liberečtí až na 2:6. Rvali jsme se, bojovali, ale florbalový bůh byl proti nám. Místo gólů zvonily tyče, míčky létaly kolem brankoviště jako zběsilé. Někde chyběl klid na čepelích, někde to pověstné štěstíčko. O kosmetickou úpravu výsledku se v závěru postaral Tichý, ale k ničemu jinému než k zlepšení skóre to nevedlo.

Konečný stav: 3:6

FBC Plzeň vs. CSP Hradec Králové

Po nepovedeném prvním utkání jsme měli možnost ještě jedné poslední nápravy. Chtěli jsme v turnaji pokračovat a poprat se o postupovou pětici. Vyhecovaní jsme nastoupili na hřiště opět bez nervozity a s obrovským hladem po gólu. Klasická Plzeň proslulá raketovým nástupem po celé republice měla ukázat, že nesmí být podceňována a náš výkon byl jistý. Bez chyb jsme rozehrávali své kombinace, ale to, co nás zlobilo, byla mizerná koncovka. Spoustu šancí jsme neproměnili a později nám to bylo líto. V první třetině po přihrávce Trávníčka se do prázdné brány již konečně nemýlí Tichý. Za minutu je srovnáno - vytočil se Ostřížek. Pořád jsme bojovali, nepolevovali a Hradec ke své půlce skoro nepouštěli. Hra měl spád a občasné chyby nás trochu zastavovaly. Avšak ty se nevyhly ani Hradci a v čase 3:32 druhé třetiny měl možnost nájezdu Calta. Jeho precizně provedený blafák zhatila v poslední chvíli noha golmana. Od sedmé minuty jsme však prohrávali, chybu v obraně velbloudů využil Němeček. Plzeň nedávala nic zadarmo a s koncem sezony jsme se nechtěli smířit. Početné houfy diváků nás hnaly dopředu a po chybě v rozehrávce hostí, předložil Rybnikár do tutovky Válkovi - jako správný kapitán se nemýlil. Do třetí třetiny jsme znova vlétli, sršili jsme aktivitou a ten bůh už snad byl s námi, avšak pak se neočekávané stalo. Balon poskakující cca v metru a půl trefuje náhodně hradecký hráč to brány a vysvětlit rozhodčímu, že se jednalo o vysokou hůl bylo zcela marné. Bohužel, Hradec se zatáhl na vlastní polovinu a i přes obětavost všech přítomných se nám míček do brány protlačit nepodařilo.

Konečný stav 2:3

FBC Plzeň - Fbš Bohemians Praha

V tomto utkání už o nic nešlo. Nechali jsme přičíchnout atmosféře opravdového zápasu hráčům, kteří tolik prostoru nedostávali a myslím, že ti si to náramně užili a předvedli co v nich je. Nástup opět raketový, ale udržet to proti takovému soupeři je těžké. Po první třetině vedeme 2:1, ale opět prachbídná druhá třetina zhatila plány na jakýkoliv bodový zisk. Výsledek 3:8 z našeho pohledu opět nevystihuje ráz tohoto utkání. Bohemce jsme byli důstojným soupeřem ve všech směrech a místy jsme ji i přehrávali. Už to nebyl tak bojovný výkon a na hráčích byla zprvu vidět odevzdanost, avšak motivace byla pořád. Poslední zápas sezony nenechal nikoho nic podcenit a všichni jsme si to náramně užili i když s přízviskem porážky.

Veliké emoce, spousta smůly, ale i zkušenosti a zážitky. Takové bylo MČR 2010. Bohužel dále nepostupujeme a po týdenní pauze vlétneme na přípravu venku. Snažili jsme se o co nejlepší jméno pro FBC Plzeň a v žádném zápase jsme nic nepodcenili ani neudělali ostudu velbloudovi na hrudi. Ty, které to mrzí, jsme především my sami a celý kámen úrazu byl v neproměněných šancích. Celkové zhodnocení sezony, které sem patří, je určitě neúspěch. Děkujeme těm, kteří nás podporovali a věřili nám. My jsme udělali snad maximum, bohužel florbalový bůh byl proti. Jedeme dál a příští rok jako junioři budeme myslet určitě na mety co nejvyšší...