Elitní tým poráží Králův Dvůr 5:3

Po bojovném výkonu elitní tým poráží T.B.C. Králův Dvůr v poměru 5:3!

Středeční večer patřil v městské sportovní hale TJ Lokomotiva na Slovanech florbalu v podání FBC Plzeň. Do našeho svatostánku zavítal T.B.C. Králův Dvůr, tého času druhý tým tabulky Národní ligy skupiny Západ.

Hned od úvodního hvizdu rozhodčích bylo vidět, že se potkaly dva vyrovnané týmy. Akce střídala akci a na obou stranách se od úvodních sekund předváděli v plné kráse brankáři. Ve 4. minutě zápasu jako první kapituloval hostující Sunkovský, který nestačil na pohotovou střelu Lince a Plzeň šla do vedení. Již o minutu pozdějí Králův Dvůr vyrovnával zásluhou Pokorného z přesilové hry, když na trestné lavici seděl Šůs. Stav 1:1 vydržel až do konce první části, i když notno podotknout, že Plzeň byla místy lepším týmem. Do druhé části doslova vlétla první formace Králova Dvora, když v čase 00:17 druhé části Sluka našel Križka a ten poslal hosty do vedení 1:2 z pohledu Plzně. Ve 4. minutě však bylo opět srovnáno. Dělovkou z postu obránce se prosadil Matěj Houdek a srovnával na 2:2. O minutu později dobře hrající Kleiner poslal Plzeň do vedení 3:2. Takto končila druhá třetina. Necelá stovka diváků v hale mohla v průběhu druhé části vidět pohledný tvrdý florbal s množstvím šancí na straně Plzně. Do třetí části opět vstoupil dobře soupeř, když v 2. minutě vyrovnával Hušák na 3:3. Rozdílovou branku zařídil Kleiner společně s Rybnikárem, když druhý jmenovaný z velkého brakoviště prostřelil soupeřova brankáře a dával na 4:3 pro Plzeň. Klid do koncovky zápasu přidal druhou dělovkou v zápase Matěj Houdek a Plzeň vedla v 11. minutě již 5:3. Králův Dvůr se ke konci posledního dějství vrhl do útoku a všechny své síly směřovaly na obranou polovinu Plzně. Skvěle chytající Ščurko zneškodnil pokusy Králova Dvora do jednoho, tudíž se mohl celý plzeňský elitní tým radovat z vítězství 5:3 a 3 bodů do tabulky Národní ligy. Po 8. kole okupuje FBC Plzeň pěkné 3. místo v tabulce!