Plzeňské béčko bodovalo v závěrečných vteřinách

Plzeňské "béčko" mělo o víkendu na programu další dva zápasy. Nejdříve narazilo na domácí Slavii B, poté na Domažlice, tým, který bojuje o vítězství vsoutěži. A přestože FBC v obou zápasech dohromady vedl nad soupeři jen 31 vteřin, stačilo mu to na čtyři body.

Modrobílí nezačali zápas se Slavií dobře a v sedmé minutě při vlastní přesilové hře inkasovali. Ve vyrovnaném utkání se na další branku čekalo až do 14. minuty - v čase 13:44 se prosadil Horák a srovnal na 1:1. Do vedení šli ale ve druhé části znovu domácí, když rychlou kombinaci zakončil vedoucím gólem Hajšman. FBC ale opět dokázalo srovnat v závěru třetiny - Kůst utekl,byl faulován, i přesto ale ještě dokázal v krkolomné pozici zakončit a srovnal na 2:2.

Ve třetí části dlouho zůstával vyrovnaný stav, který odpovídal dění na hřišti, červenobílí ale i potřetí vstřelili vedoucí branku, tentokrát až v čase 12:20, čím hráče FBC dostali pod tlak. Těm ale vyšel závěr třetiny ještě lépe, než v první a druhé části. V čase 14:00 se totiž podruhé prosadil Kůst, který srovnal na 3:3. Nalomený domácí tým pak o 29 vteřin později překonal ještě Vopelák, jehož gólem tak hráči FBC dokonali parádní obrat a mohli slavit vítězství nad městským rivalem.

Slavia VŠ Plzeň B - FBC Plzeň B 3:4
branky: 7. Jan Krsek, 7. Lukáš Hajšman, 28. Vojtěch Mlnářík - 14. Jan Horák, 30. Tomáš Kůst, 45. Tomáš Kůst, 45. Vilém Vopelák; rozhodčí: Michal Bůha - Jakub Matějka; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 25;zásahy brankářů: Jaroslav Anton 4, Jaroslav Anton 6, Jaroslav Anton 7 - Lukáš Ščurko 7, Lukáš Ščurko 10, Lukáš Ščurko 9; po třetinách: 2:1, 1:1, 0:2;

I druhý zápas vypadal podobně, prestože Domažlice byly jasným favoritem utkání. Hráči FBC v úvodu opět zaváhali a po nedůrazu před brankou šli Chodové do vedení, když se před brankou nadvakrát prosadil Baroch. Hra se po vedoucí brance ale hodně vyrovnala a hráči FBC předváděli oproti prvnímu zápasu podstatně lepší výkon. Na vyrovnávací branku ale čekali až do závěru druhé části - Baroch si odpykával menší trest, když se po nahrávce Krýsla prosadil Vopelák, která tak pět vteřin před druhou sirénou srovnal na 2:2.

I podruhé v zápase šli ale do vedení hráči Domažlic, když chybu Plzně potrestal Bořík, který necelých pět minut před koncem vstřelil druhou branku svého týmu. Jenže hráči FBC opět bojovali do posledních vteřin a vyplatilo se. Při power-play si vykoledovali vyloučení pro domažlického Martina Kubů, jehož faul 9 vteřin před koncem potrestal vyrovnávacím gólem opět Vopelák!

TJ Jiskra Domažlice - FBC Plzeň B 2:2
branky: 6. Ondřej Baroch, 41. Filip Bořík - 30. Vilém Vopelák, 45. Vilém Vopelák; rozhodčí: Michal Bůha - Jakub Matějka; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 25;  po třetinách: 1:0, 0:1, 1:1;