STÁŽ VE WILERU-ERSIGEN, ČÁST 2.

Jak probíhala druhá polovina švýcarské mise našeho šéftrenéra ve Wileru-Ersigen? Můžete si přečíst v následujícím článku.

 

-Den 4-

Čtvrtý den ve Švýcarsku byl ve znamení lyžování v Adelbodenu, speciálním tréninku "Next Generation", tréninku mužů A a U21 a také video rozboru A týmu, na kterém jsme byli po domluvě se Sikim přítomni.

Budíček byl dnes časněji než obvykle, jelikož jsme vyrazili lyžovat. Po snídani jsme se navlékli do lyžařského a vyrazili jsme do 70 minut vzdáleného lyžařského střediska Adelboden. Cesta ubíhala jako voda, jelikož jsme se kochali Alpami, které se před námi postupně rozrůstaly. Po příjezdu do střediska jsme si vystáli první a zároveň největší frontu na skipass. Poté jsme již nasedli do šestimístné kabinkové lanovky, která nás vyvezla do základního tábora střediska, kde se rozbíhali všechny vleky, lanovky i sjezdovky do všech stran v celkové délce 210 kilometrů. Slunce od rána hřálo jak někde na Kanárech a my jsme se brouzdali v příjemném prašanu. Opravdu super lyžovačka.
 

Po příjezdá do Zuchwilu jsme stihli nakoupit večeři s místním marketu. Poté jsme jeli již do sportovního komplexu na menší odpočinek a večeři. Po večeři nás čekal trénink "Next Generation". Tréninky "Next Generation" jsou zaměřené pro talentované hráče - s hráčem se podepíše kontrakt (hráč Wileru) a má 3x týdně svůj vlatní tréninky a 3-4 trénink "Next Generation" s vybranými talentovanými hráči napříč kategoriemi U21, U18, U16 - tréninky v hale na techniku a taktiku, tréninky v posilovně (síla), venku (výbušnost, rychlost) - tréninky "Next Generation" dbají na kompenzaci a přiměřenou zátěž organismu. Hráč, který je v "Next Generation" trénuje 6-7x za týden.

Po tomto speciálním tréninku vyběhl na plac již A tým. Trénink byl přízpůsobem víkendovým zápasům, takže byl spíše herní s důrazem na taktické pokyny, které budou využity proti soupeřům. Po tréninku A týmu jsme byli pozváni od Sikiho na video rozbor elitního týmu. V rozboru byla vypíchnuta jedna negativní věc z minulého zápasu a zmíněny cca 4 pozitivní. Rozbor trval cca 20 minut a i sami hráči se aktivně do rozboru zapojovali svými postřehy. Poté jsme dnešní den završili tréninkem U21, který byl opět veden ve vysokém tempu.

 

-Den 5-

Páteční den byl v našem program poněkud prázdný a tak jsme si museli program přes den obstarat sami. Navštívili jsme Basilej, poté koukli na trénink "Next Generation" a večer zakončili na pivu doma u Radka Sikory.

Dopoledne se střídal sníh s deštěm a my se rozhodli, že ho strávíme pracovně. Celá parta usedla k počítačům a vrhla se do své práce, které bylo z domova dost. Po 13 hodine jsme vyrazili směr Basilej. Po zhruba hodině cesty jsme dorazili z Zuchwilu do Basileje. Toto významné ekonomické město je sídlem světového finančnictví. V podstatě na každém rohu vidíte nějaký bankovní dům. Sídlo zde má také cetrální banka pro mezinárodní vypořádní. Dívky bude jistě zajímat, že zde má také sídlo módní obchod Tally Weill. Město je také protkáno řadou mostů přes řeku Rýn, která zde protéká. Z dalších zajímavostí uveďme, že se zde narodil tenista Roger Federer.

Nepřehlédnutelnou památkou je katedrála Munster. Pro zajímavost je zde pochován Erasmus Rotterdamský. Ve městě je také řada muzeí, tržnik a pouličních obchůdků se sýry, uzeninami a pečivem. Raritou byla i restaurace, která byla posazena do jednoho křídla kostela, kam jsme se museli pro zajímavost dojít podívat. Mám-li porovnat Basilej s druhým větším městem, které se měl možnost navštívit a to je Bern, tak mi z toho jasně vyznívá vítězství Bernu. Bern má úhlednější a zachovalejší historické centrum, město je menší a není tak přehlceno moderními institucemi a davy lidí. 

Z Basileje jsme se vrátili okolo 16 hodiny. Po drobném nákupu a večeři jsme sešli do nižší patra na trénink "Next Generation". Ten nebyl ničím zajímavý a nikterak se neodlišoval od našeho - kluci po úvodním fotbálku si postavili 2 menší hřiště a hráli turnaj 2 na 2, nebo 3 na 2.

Ač byl den vcelku ne florbalový, večer to plně vynahradil. Celá naše skupina byla pozvána k Radku Sikorovi domů. K Sikimu jsme dorazili okoko 8 večerní. Po úvodním přivítání, jsme vešli do velkého prostorného bytu, který je dle slov Sikiho nadstandardem ve Švýcarsku. Hned co jsme usedli do obývací sedačky přišla věta "Pivo, nebo víno?" Všichni jsme pokývali, že pivo a před námi přistál čeký Budvar. Pilo se, jedlo se, povídalo a Siki vyprávěl jednu historku za druhou. Na řadu přišlo i povídání o florbalu a o všech florbalových štací, kde Siki jako hráč, nebo trenér působil. O jeho povídání si budete moci dočít v některém z dalších článků. Čas běžel a než jsme se nadáli, hodiny ohlasily půlnoc. Příjemný večer uběhal jako voda a my museli jet, jelikož nás druhý den čekaly první zápasy.

 

-Den 6-

Sobotní den začal na můj vkus ve Wileru trochu netradičně a sice víkendovýcm tréninkem kategorie U14. Trénink probíhal od 10:00 do 111:30 hodin. Obsahem tréninku bylo zahřátí, poté 3 stanoviště na rychlost, výbušnost. Mezitím, co se převlékli brankáři, vyrazili hráči na hřiště na přihrávky ve 2 a ve 3. Poté následovali 3 cvičení na několikanásobnou přihrávku se střelou. Poté se dostalo i na modifikovanou hru ve 2 a 4 s narážeči. Trénink byl specifický i v tom, že ho absolvovalo 5 brankářů s 13 hráči.

Po tréninku jsme vyrazili do Thunu, kde nás čekal od 16 hodin zápas Swiss Mobiliar League domácí Thun proti Wileru-Ersigen. Jelikož jsme přijeli do Thunu relativně brzo, zbyl nám čas pro prohlídku tohoto krásného historického města, které Švýcaři překřtili na Benátky Švýcarska, jelikož zde najdeme několik kanálů, které se vytvořily z řeky Aar.

Thun má necelých 50 tisíc obyvatel. Městem proteká řeka Aar, která teče do Thunského jezera. V městě je největší vojenská posádka v celém Švýcarsku. Jedinečnou dominantou města je hrad Thun, který vyčnívá na celým městem a je z něj krásný výhled na jezero, celé město i Bernské Alpy s nejvyšším vrcholem Jungfrau (4158 m).

Po obhlídce města jsme vyrazili do haly, kde nás čekal zápas Wileru proti Thunu. Hned na začátku jsme zašli na předzápasovou poradu Wileru, která trvala opravdu krátce asi 5 minut. Poté byl čas na rozhovor se Sikim a společné focení. Našli jsme si pěkná místa na horní tribuně a začali sledovat zápas, který byl v dobrém tempu na obou stranách. Překvapilo mne, jak předposlendí Thun dokázal s druhým Wilerem až do poloviny 3. třetiny držet krok. Poté zaúřadoval M. Hofbauer a hattrickem srazil Thun do kolen. Konečný výsledek 8:4 pro Wiler. Zápas končil a my odebrali do Zuchwilu, kde nás čekal play-off zápas čtvrfinále U21 Wileru-Ersigen proti Rychenbergu.

U21 Wileru vyhráli základní část s 30ti bodovým náskokem na ostatní týmy a očekával se jasný průběh zápasu. Když jsme přijížděli k hale, tak za neustálého deště jsme viděli domácí borce Wileru, jak si dávají fotbalové bago venku na parkovišti. Rychenberg však nedával svou kůži zdarma. Celý zápas se hrál nahoru a dolů v rychlém tempu. Skvost mládežnických kategorií Wileru nakonce vyhrál 10:6 a my viděli 16 branek a perfektní vrcholový florbal.

 

-Den 7-

Poslední den ve Švýcarsku byl ve znamení zápasů, balení a loučení. Dopoledne patřilo balení a vyklízení pokojů. To trvalo několik desítek minut a prot zbyl čas si dojít na oběd do restaurace ve sportovním centru v Zuchwilu. Poté nás už čekal zápas U18 mezi domácím Wilerem-Ersigenem a St. Gallen.

Zápas pro domácí Wiler nezačínal dobře. Hned po několika minutách prohrávali 0:1. Soupeř byl o krok napřed. Domácí táhl hlavně Sikora junior, který se objevuje i širší švýcarské reprezentaci U17. Hostující St. Gallen působil odhodlaněni a jeho nasazení a pressing působil domácí problémy. Není divu, že výsledné skóre bylo 7:5 právě pro St. Gallen.
 

Po menší přestávce, úklidu plochy, se již vše připravovalo na večerní zápas mužů A Wiler vs. Malans, kteér je ve Švýcarsku vnímáno velice prestižně. Oba dva týmy se mezi sebou považují za velké soupeře. Trenér Malans Esa Jussila naordinoval svým svěřencům aktivní hru s napadáním vysoko na soupeřově polovině. To zavinilo fakt, že první branku vstřelilo Malans po chybě na středu hřiště při postupném útoku. Poté však začala úřadovat hvězda zvaná Šebek, která nastřílela postupně hattrick a poslala domácí do důležitého vedení. 423 diváků mohlo vidět strhující podívanou. Souboj střídal další. Na obou stranách se jiskřilo. Na konci zápasu se dokonce strhla menší šarvátka, po které bylo vyloučeno po 1 hráči na každé straně. Trenér domácích Sikora však co si poslal na adresu rozhodčích a byl vykázán na tribunu. Zápas se však už dohrával. Domácí vedli o 3 branky a nechávali spíše zazářit domácího brankáře Wolfa. Konečné skóre 6:3 pro Wiler. SV Wiler-Ersigen - UHC Alligator Malans 6:3 (2:1, 3:2, 1:0), branky (asistence): 1. Rentsch (Mendelin) 1:0. 10. Berry (Buchli) 1:1. 20. Sebek (Louis) 2:1. 25. Braillard 2:2. 26. Sebek (Louis) 3:2. 30. Laely (Hulmi) 3:3. 34. M. Hofbauer 4:3 (Penalty). 38. Sebek (Louis) 5:3. 54. M. Hofbauer (Fankhauser) 6:3.

Po zápase jsme dali všechni věci do auta. Rozloučili se Sikim, Marcelem (sportovní manager) a českými krajánky (Šešu, Šeba) a vyrazili vstříc domovu. Čekala nás cesta dlouhá 600km, kterou jsme zvládli vcelku rychle. V 21hod jsme vyjížděli a ve 4:00 v pondělí 15.2. jsem mohl říci, že jsem doma po týdnu plného florbalu pod Bernskými Alpami.

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Minipřípravka Slovany
31.10. - čtvrtek - 15-16h - Loko II.

Přípravka/Elévové Slovany
31.10. - čtvrtek - 15-16:30h - Loko II.
19.11. - úterý - 15-16h - Loko I.

Mladší žáci
31.10. - čtvrtek - 15-16:30h - Loko II.
19.11. - úterý - 15-16:15h - Loko I.

Starší žáci
19.11. - úterý - 16-17:15h - Loko I.​

Dorost "A"
22.10. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.
30.10. - středa - 18-19:30h - Loko II.
19.11. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.​

Dorost "B"
22.10. - úterý - 17:15-18:15h - Loko I.
30.10. - středa - 19:30-21h - Loko II.
19.11. - úterý - 17:15-18:15h - Loko I.​

Junioři "A"
22.10. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.
19.11. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.​
20.11. - středa - 19:30-21:00h - Loko I.
28.11. - čtvrtek - 20:30-22:00h - Loko III.

Junioři "B"
22.10. - úterý - 17:15-18:16h - Loko I.
30.10. - středa - 19:30-21h - Loko II.
19.11. - úterý - 17:15-18:15h - Loko I.​

Muži "A"
1.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.
8.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.
15.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.
20.11. - středa - 19:30-21:00h - Loko I.
28.11. - čtvrtek - 20:30-22:00h - Loko III.
29.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.

Muži "B"
30.10. - středa - 19:30-21h - Loko II.

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme