Havlíčkův Brod poražen, Plzeň přes svátky na 5. místě.

V sobotním utkání 13. kola 1. ligy mužů porazil Plzeňský FBC doma Havlíčkův Brod 7:2 a potvrdil svou příslušnost k horní polovině tabulky.

Po první třetině sice vedli havlíčkobrodští gólem z přesilovky 1:0, ale nepodařilo se jim proměnit mnoho vyložených příležitostí, na což taky doplatili. Kolem poloviny utkání totiž eruptivním dragonům začaly docházet síly a jejich dvě formace třem plzeňským pětkám přestávaly stačit.

Rozhodující byla 39. minuta, kdy Plzeň využila přesilovku 5 na 3 a dostala se do vedení 3:2, které během prvních čtyř minut třetí třetiny navýšila až na 6:2. Skóre zápasu do konečné podoby upravil v 51. minutě Tomáš Fait, nová posila FBC. Ve svém prvním zápase za Plzeň se uvedl parádně - dvěma góly a asistencí. Hattrickem se pak blýskl Matěj Houdek, jenž svůj zabijácký instinkt projevil tentokrát gólově.

Plzeňécí tedy stráví Vánoce na 5. místě a děkují za přízeň svým fanouškům a divákům, kterých na domácí zápasy chodí pravidelně víc než stovka.

Na shledanou 8. ledna v 17 hodin na Lokomotivě. Přijede Bivoj Litvínov.