Junioři o víkendu získali 3 body

Tým juniorů odehrál o víkendu dva zápasy. V sobotu venkovní zápas na palubovce Teplic proti Florbal Ústí a nedělní domácí zápas proti Florbal Chomutov.

Sobotní zápas byl pro mládežníky důležitý, neboť soupeř byl jen o bod v tabulce za nimi. Nástup do zápasu vypadal slibně, díky rychlé přesilové hře. Bohužel, početní výhoda nebyla proměněna a přišel trest v podobě inkasovaného gólu. Situace v první třetině se ještě jednou opakovala a tak úvodní třetina skončila 2:0 pro severočeský celek. Druhá třetina byla pro náš celek lepší, více jsme soupeře zatlačili a měli více ze hry. Třetina skončila v poměru 1:1. Do poslední třetiny náš tým vstoupil pln odhodlání, že nepříznivý stav obrátí na svojí stranu. Ve třetí minutě byla jiskra zažehnuta při gólu na 2:3. K obratu mohli pomoct i naše 4 přesilové hry, ale ani jedna nebyla využita a tým z Ústí přidal další dva góly. Ten poslední byl do prázdné brány a potvrzení prohry našeho juniorského týmu v poměru 5:2.

Komentář k zápasu trenéra V. Michálka: "Zápas rozhodlo neproměňování šancí, vlažný vstup do zápasu a především naše přesilovky ve kterých jsme si vypracovali málo příležitostí na změnu stavu."

Nedělní domácí zápas byl premiérový v nově postavené hale v Plzni na Lokomotivě. V úvodní třetině byl florbal z obou stran opatrný a bylo vidět, že hráči se oťukávají a zjišťují, co si mohou dovolit. Po úvodních 20 minutách svítil na časomíře stav 1:1. V polovině druhé třetiny se tým s velbloudem na hrudi rozjel a začal na hřišti dominovat. Prostřední část skončila ve prospěch našich barev a skóre bylo 6:3. Do poslední třetiny vstupoval juniorský tým s vědomím, že musí ještě přidat a udržet vedení do posledního hvizdu. Do času 57:54 to na hřišti vypadalo, že hráči si pro tři body dokráčí v “suchém triku“. Stav byl už 10:4, ale pak přišel výpadek a ztráta koncentrace, která vedla ke vstřelení 3 gólu v rozmezí jedné minuty. Naštěstí větší drama tým nepřipustil a dovedl zápas do vítězného konce, kdy na tabuli svítil stav 10:7.

Komentář k zápasu trenéra V. Michálka: "Krom unavené první třetiny a výpadku na konci utkání musím svůj tým pochválit za odmakaný zápas a zisk bodů do tabulky. Diváci si podle mého názoru přišli na své, padalo hodně gólů a byl vidět pěkný juniorský florbal."