Junioři ukončili první část KB ligy

V sobotu na naši palubovku přicestoval tým Florbal Ústí. Před tímto zápasem žila ještě teoretická šance na postup do lepší skupiny KB ligy. Po velmi špatné první třetině naši junioři prohrávali 1:5. Ale nesložili svoje florbalky a věřili v obrat. Prostřední třetinu jsme opět prohráli 0:1. Do poslední třetiny byli hráči rozhodnuti stav obrátit. To se nepovedlo a naši hráči utrpěli debakl v podobě vysoké porážky 5:11.

V neděli juniorský kádr odcestoval do Chomutova, odkud si chtěl odvést 3 body za výhru nad domácím týmem. Zápas už od začátku vypadal stejně jako předchozí zápas obou týmů. Po úvodní třetině byl stav 2:2. Do prostřední třetiny jsme vstoupili hůře a do poslední třetiny jsme šli za nepříznivého stav 5:4 pro Chomutov. Tým nastartoval gólman Bezděk, který vychytal nájezd domácího hráče a pak už zápas patřil našim hráčům, který předváděli pěkný florbal. Třetinu jsme vyhráli 2:5 a celý zápas v poměru 7:9.

Komentář trenéra V. Michálka: "V sobotním zápase jsme všichni věřili a doufali, bohužel přišla ledová sprcha, která způsobila rozklad týmového ducha, ale po vyjasnění v šatně jsme se dali do kupy a předvedli náš týmový výkon v nedělním zápase. Ve kterém jsme hráli jako tým a dokázali jsme proměňovat gólové šance.
Předsezónní cíl jsme sice nesplnili, i přestože byl v našich silách, ale aspoň máme prostor pro zdokonalení naší hry a zapojení více mladých hráčů."