Junioři vstoupili do druhé části KB ligy stoprocentně

O víkendu čekal náš juniorský tým první výjezd směr Hradec Králové a Náchod. Přečtěte si článek o tom, jak se mu vedlo.

V sobotu nás čekala cesta do Hradce Králové, díky několika hodinovému zdržení na dálnici D5 jsme k hale dorazili 5 minut před zápasem a i díky vstřícnosti pořádajícího týmu jsme začali o 30 minut později. Rychlejší rozcvička nám pomohla a vstup do utkání se nám povedl, když první branku jsme vsítili v čase 1:50. První třetinu jsme ovládli v poměru 0:6. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit stejně aktivně a nic nepodcenit, bohužel prostřední část zápasu byla o nepřesnostech a chaotické hře a tak skončila 4:2 pro domácí celek. Do závěrečné části jsme šli s tím, že třetinu vyhrajeme a odvezeme si 3 body. To se nám povedlo a i díky odevzdanosti soupeře jsme navýšili skóre na konečných 4:14.

Další den nás čekal přejezd do nedaleko vzdáleného Náchoda. Díky dostatku času jsme měli možnost se sžít s promrzlou halou, dostatečně se zahřát a připravit se na zápas. Do první třetiny jsme vstoupili skvěle a po půlce třetiny jsme vedli už 0:3, pak nám soupeř začal dělat problémy svými nacvičenými standardními situacemi ze kterých dal i několik gólů. Úvodní část zápasu jsme vyhráli 2:5. Ve druhé třetině pomalu, ale jistě začal koncert neproměňování gólových šancí. Kdy i přes několik přesilových her a tlaku na soupeřově půlce jsme vyhráli druhou část v poměru 1:2. Do poslední části jsme vstupovali s vědomím, že chceme začít proměňovat šance a hrát aktivně na balonku. Bohužel jsme dokázali splnit pouze držení míčku a koncert nepřeměněných šancí pokračoval dále. I přes tento fakt jsme třetinu vyhráli 1:3 a celý zápas v poměru 4:10.

Komentář k víkendu trenéra V. Michálka: „Z víkendu jsme přivedli 6 bodů a splnili jsme tak náš cíl. Jsem rád, že se střelecky prosadili i “sváteční střelci“ a mohli jsme zapojit většinu hráčů do hry. Jediný neúspěch vidím v proměňování gólových šancí, kdy hlavně v neděli jsme mohli s přehledem vstřelit i 20 branek. Musíme zapracovat na koncentraci při zakončení, abychom toho v dalších zápasech nelitovali. Jinak jsem maximálně spokojený a těším se na další zápasy.“