Muži doma bodově naplno

Plzeň se v utkání pomalu rozjížděla. V úvodu ji přibrzdilo vyloučení Zábrana ve 4.-té minutě. Domácí však byly tím týmem, který první vystřelil na branku. Plzeň hrála trpělivě s mírnou převahou ve hře. To přineslo ovoce v minutě 15.-té, kdy se prosadil po nahrávce Tomáška Vošta.

Další branka přišla z hole Války po nahrávce Eichler. To bylo přesně 11 vteřin před koncem třetiny a vypadalo, že domácí si ponesou do šatny dvoubrankové vedení. Kadaň však stihla ještě odpověď. Po nedůrazu plzeňské obrany se prosadil Solar po nahození Vopeláka z rohu.

Úvod do 2. dějství byl nemastný, neslaný. Hostům se hned v úvodu podařilo vyrovnat. Utkání se přehouplo do druhé poloviny a tentokrát se prosadil Němeček, as. Eichler. Další gól padl opět v poslední minutě. Tentokrát se ale prosadili domácí, konkrétně Vošta po nahrávce Kuneše.

Plzeňané vstoupili tedy do závěrečné části s dvoubrankovým vedením, který rychle navýšili o další 2 branky hned v úvodu třetiny. Prosadil se Rybnikár a poté Lapuník. To, ale nebylo ze strany domácích vše. Další branku přidal ve 47. minutě Horažďovský po přihrávce Zábrana. Soupeř se nevzdával a ještě ve stejné minutě korigoval výsledek. I přes obdrženou branku domácí více méně ovládali otěže utkání a s tím i přicházeli další šance. Prosadili se však hosté . Úřadoval opět Solar. Domácí nedopustili v utkání drama a další gól vsítil Lapuník a na konečných 9:4 upravil do prázdné branky Válka.

Komentář trenéra domácích: "Soupeře jsme poměrně přestříleli. Více střelby je pozitivní jev z posledních 3 zápasů a konečně dáváme i víc branek. Přesto potřebujeme zakončení zjednodušit a chodit do brány přímočaře. Dalším pozitivem je i to, že jsme utkání dohráli na 3 formace a všechny byly v utkání plusové. Konečně jsme dokázali kontrolovat hru ve 3. části, i když nám to soupeř v úvodu závěrečné části usnadnil a dovolil nám odskočit ve skóre. Zlepšení vidím i ve hře dozadu."