Muži v prodloužení porazili Kobylisy

Muži v osmém kole Národní ligy Západ porazili Florbal TJ Kobylisy 10:9 po prodloužení, což znamená, že si po šesti prohraných zápasech připsali první dvoubodový zápas. Dva získané body pro FbC znamenají to, že se bodově dotáhli na předposlední Děčín, který má stejně jako naši muži šest bodů.

Zápas ve sportovní hale Kobylisy probíhal již od začátku velice vyrovnaně, do vedení šli sice Plzeňané zásluhou Paula Války, domácí ale pokaždé dokázali vyrovnat a do třetí třetiny se šlo za stavu 4:4. Začátek poslední periody základní hrací doby byl jako obvykle hrozivý, naši muži dostali do deseti minut tři góly a prohrávali 7:4.

Pak ale přišlo z mrtvých vstání, kterému třináct minut před koncem zavelel Radek Calta gólem na 7:5. Dvěma góly za necelé dvě minuty dokázal vyrovnat Radek Calta a v čase 53:23 byl stav 7:7.  Konec třetí třetiny byl asi pro hodně lidí infarktový, protože domácí se šest minut před koncem opět ujali vedení. Minutu na to ale vyrovnal Tomáš Němeček. Dvě a půl minuty před koncem poslal naše družstvo do vedení opět Paul Válka. Třiačtyřicet sekund před ukončením třetí třetiny však vyrovnal domácí David Mühlbach a šlo se do prodloužení.

V tom se sice nechal hloupě vyloučit Václav Khek za nesportovní chování, to ale plzeňskému FbC nevadilo a v oslabení utkání rozhodl Tomáš Němeček. Zápas bodově ovládl Paul Válka (6+0), hned za ním byl Tomáš Němeček (2+2).

Komentář trenéra FbC Plzeň, Pavla Strejčka: "Dneska se nám konečně podařil obrat v utkání, jsem rád, že se probrali někteří střelci."