Nabitý víkend pro naše velbloudí mláďata

Tento víkend nebylo o florbal nouze. Turnaje odehráli strži, mlži i elévové.

Starší žáci

Jak se vedlo stržům nám popsal šéftrenér Václav Michálek:

,,V sobotu v brzkých ranních hodinách vyrazil náš tým starších žáků posílen o několik hráčů z jiných týmů směr Tatran Cup v Praze.

V základní skupině nás čekaly týmy FBC Liberec a Prague Tigers. Oba zápasy jsme prohráli, ale naše hra nebyla špatná a rozhodovaly spíše individuální chyby.
Po základní skupině následovala skupina o umístění o 9. – 12. místo.  Soupeři v této skupině byly dva týmy Tatranu Střešovice a Florbalu Benešov. Proti těmto třem týmům jsme si připsali pouze jedno vítězství a dvě prohry.

Bohužel, čím více zápasů náš tým absolvoval, tím více se zhoršovala naše předváděná hra. Tudíž poslední zápas z naší strany byl ten nejhorší, který jsme na turnaji odehráli. I přesto si myslím, že jsme si turnaj užili a potvrdili si naše slabiny na kterých musíme do začátku sezóny zapracovat.

Děkujeme hráčům za reprezentaci, rodičům za maximální podporu na turnaji a pořadateli za skvěle uspořádaný turnaj. Budeme se těšit na další ročník."

Mladší žáci

Mlži byli o víkendu vyslání dokonce na dva turnaje. 

Turnaj Kralupy Open nám okomentoval trenér Jaromír Täuber:

,,V neděli 19.5. jsme vyrazili s týmem mladších žáků na turnaj Kralupy Open. Pořadatelé nás nalosovali do jediné tříčlenné skupiny, takže jsme absolovovali po dvou zápasech s Wizards Praha a Neratovicemi. Ve skupině naši borci ani jednou neprohráli. Po dvou remízách s Wizardy a dvěma výhrami proti Neratovicím, jsme postoupili do čtvrtfinále, kde nás čekala Mladá Boleslav. Vyrovnaný zápas, který se hrál spíše stylem nahoru a dolu nakonec skončil šťastně pro Boleslav, která v turnaji i nadále pokračovala, za to naši borci jeli domu."

Na dvoudenním FatPipe Open Junior turnaji v Plzni byl s našimi mlži trenér Marek Lukeš:

,,Náš tým mladších žáků na turnaj vyrazil v novém složení a hlavním cílem bylo si především zahrát a před novou sezonou zjistit, jak správně nastavit tréninky a posunout hráče výše. Příběh turnaje tomu tak i nasvědčoval a náš tým nových mladších žáků obsadil neslavné poslední místo. Pro některé mlže to byl první mimosezonní turnaj v jejich kariéře, věříme tedy, že s každým dalším turnajem budou lepší a lepší."

Elévové

,,V neděli se turnaj Fat Pipe Open Junior pořádal také pro elévky. Naši elévové se samozřejmě zúčastnili a to dokonce ve 2 týmech! V každém týmu byl dostatečný počet hráčů, a proto do všeho mohli jít naplno. Na turnaji si všichni dostatečně zahráli a spokojeni odcházeli domů. Bylo to krásné zakončení povedené sezóny." Takto turnaj popsal trenér Jiří Winter.

Dále nám turnaj ohodnotil také trenér Michael Brabec:

,,V těžké skupině náš tým obsadil 3. místo po prohrách s Ostrovem, Olympem a naopak výhrách s jedním z týmů Slávie Plzeň a Jihlavou. Třetí místo ve skupině tedy znamenalo postup do šestnáctifinále a 3hodinovou pauzu, kterou jsme vyplnili obědem.

První zápas play-off s Tachovem byl velmi vyrovnaný a rozhodly ho až nájezdy po remíze 2:2. V osmifinále už bylo vidět, že klukům vytrávilo a smetli druhý tým Tachova 6:2. Do čtvrtfinále už nám bohužel pavouk přisoudil větší sousto, pražský tým Wizards Gold, který i přes velmi dobrý výkon byl nad naše síly. O medaile jsme tedy nehráli a naše cesta turnajem zde končí.

Hráče turnaj bavil, což je nejdůležitější a už se těšíme na další. Díky rodičům a pořadatelům za další parádní zážitek."

Rádi bychom poděkovali paní Pejsarové a paní Brejchové za krásné fotografie!

Nadcházející víkend - na řadě jsou dorostenci

Příští víkend bude již florbalově klidnější. V neděli 26.5. nás čeká poslední část Kralupy Open, kdy si atmosféru letních turnajů okusí naši dorostenci. 

Info k turnaji naleznete zde a nebo přímo u svého trenéra. Držíme palce a přejeme alespoň tak dobré umístění, jaké se podařilo našim mladším a starším žákům.

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


 

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2018/19 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

Ceník Unihoc sleva dle kategorie z MOC 
Ceník Zone sleva dle kategorie z MOC
Ceník MD David sleva dle kategorie z MOC

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme