Muži doma stále neporaženi

Muži udolali borce z Králova Dvora. Junioři smůlu stále neprolomili. Elévci si užili dokonce 3 turnaje. Největším překvapením byli strži white, kteří se předvedli ve výborné formě.

Muži A

O víkendu jsme na Lokomotivě přivítali rivala z Králova Dvora. Jednalo se o divácky velice atraktivní utkání, což potvrdili i naši fanoušci, kterým tímto děkujeme za podporu! Zápas byl bohužel ve třetí třetině na chvíli přerušen z důvodu zranění hostujícího hráče Jakuba Uhříka, kterému přejeme brzké uzdravení!

FbC Plzeň - T.B.C. Lucern Králův Dvůr 7:3 (0:1, 1:2, 6:0)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Stelzer, Kuneš, Nový (58.), Šůs, Šíbl, Vošta (56.), Lapuník (42., 47.), Němeček, Tomášek, Täuber (27., 50.), Winter, Malý (42.)

Hráč utkání: Filip Nový

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Od zápasu jsme očekávali, že to bude boj o každý míček, což se potvrdilo. Úvodní část měl navrch spíše soupeř, což vyústilo v jediný gól na konci třetiny v naší brance. Prostřední část utkání byla ovlivněna vyloučeními na naší straně a nemohli jsme se dostat do tempa. Osobně si myslím, že nás nakoplo ubráněné pětiminutové oslabení a rychlé dva góly na začátku třetí třetiny. Náš tým ukázal svoji sílu i bez několika hráčů základní sestavy a doufám, že další víkend potvrdíme formu a posuneme se na první příčku ligové tabulky."

Fotogalerie

Junioři A

O uplynulém víkendu čekaly naše juniory dvě derby s plzeňskou Slavií. Tuto sezónu to byly derby číslo 3. a 4. V sobotním utkání na Lokomotivě naši hráči byli takticky dobře připraveni, bohužel předváděná hra tomu neodpovídala a utkání skončilo debaklem v poměru 1:9. Druhý nedělní zápas se přesunul na Bory a měl odlišný průběh. Naši hráči ukázali o hodně lepší nasazení a chvilkama měli více ze hry. I přes zlepšený výkon naši hráči utrpěli další prohru v poměru 4:9.

FbC Plzeň - FBŠ Slavia Plzeň 1:9 (0:4, 0:3, 1:2)

Sestava a branky: Eret, Urban - Varta, Titl, Řeřicha, Šíp, Holeček, Plachý, Denisov, Konopík (56.), Bastl, Hajšman, Weber, Winter, Baštýn, Kůs

Hráč utkání: Jaroslav Konopík

Fotogalerie

FBŠ Slavia Plzeň - FbC Plzeň 9:4 (4:1, 4:3, 1:0)

Sestava a branky: Urban, Eret - Varta (24.), Titl, Řeřicha, Šíp, Holeček (29.), Plachý, Denisov, Konopík, Bastl (9.), Hajšman, Weber (26.), Winter, Baštýn, Kůs

Hráč utkání: Tomáš Holeček

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Na zápasy jsme byl po taktické stránce připraveni, ale díky individuálním chybám jsme dostali dvakrát výprask. Osobně si myslím, že ze zlepšeného nedělního výkonu se můžeme odrazit do dalších zápasů v sezóně. Uvidíme tento víkend v duelu s Milevskem."

Junioři B

Juniorka šla o víkendu ve 2. lize opět do boje a po remíze s Rokycany 2:2 a prohře se Sokolovem 4:8 bere 1 bod.

FbC Plzeň B - FBS Ramoc Rokycany 2:2 (1:0, 0:2, 1:0)

FbC Plzeň B - Florbal Sokolov 4:8 (2:1, 1:3, 1:4)

Sestava: Votava, Heindl - Prokš, Hromádka, Vohnout, Táborský, Wolf, Fučík, Sutner, Štarman, Šnirc

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,V zápase s Rokycany jsme šli v 1. třetině do vedení, ale poté co soupeř ve 2. třetině přistoupil k aktivnějšímu napadání naší rozehrávky, otočil zápas ve svůj prospěch. Nám pomohla ubráněná přesilovka 5 na 3 a v závěru po několika zmařených šancích jsme šťastně vyrovnali při hře bez brankáře. V utkání se Sokolovem jsme také přišli o vedení a pro nás dobře rozehrané utkání otočil soupeř po sérii našich vyloučení, které nás stálo hodně sil. Utkání bylo plné tvrdých soubojů a provokací ze strany soupeře. Bohužel vylučováni jsme byli hlavně my. Závěr poznamenaly šarvátky a hrubé fauly soupeře po odpískání. Ve 3. třetině se nám navíc během dvou střídání zranili 2 útočníci. Fanda Heindl si s přetrhanými vazy půl roku nezahraje ani nezachytá."

Starší žáci BLUE

Modří strži navštívili o víkendu v rámci 1. koše Karlovy Vary.

FbC Plzeň blue - Florbal Sokolov 5:2 (4:0, 1:2)

Florbalová škola Plzeň bílí - FbC Plzeň blue 5:2 (2:2, 3:0)

FbC Plzeň blue - FBŠ Slavia Plzeň 1:6 (1:3, 0:3)

Sestava: Beran, Smazal - Janovský, Ehm, Beneš, Brejcha, Nový, Kaas Štěpán, Kaas Šimon, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Hajšman, Papírník, Pavlíček, Čechura, Hanzlíček

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Třetí turnaj starších žáků se nám herně povedl z první poloviny. První zápas jsme jasně kontrolovali hru se Sokolovem. V druhém zápase jsme zaskočili favorita soutěže. Od konce první půle jsme ale polevili a nakonec jsme prohráli. Poslední utkání se Slavií se nám podařil jen vstup do zápasu. Poté Slavie převzala tempo hry a zaslouženě brala třetí místo."

FbC Plzeň WHITE

Další pokračování letošní sezóny zavedlo naše starší žáky white v rámci 2. koše do haly ZČU v Plzni. 

FbC Plzeň white - Florbalová škola Plzeň oranžoví 7:3 (6:1, 1:2)

FbC Plzeň white - Florbal Slavoj Tachov 4:4 (3:2, 1:2)

FBC Rokycany - FbC Plzeň white 5:5 (2:3, 3:2)

Sestava: Balák, Šilhavý - Mráz, Čelakovský, Pejsar, Janovský, Kříž, Řeřicha, Souček, Švarc, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Samuel, Hanzlíček

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Do mužstva byli znovu nominováni i hráči mladší věkové kategorie, aby mohli ukázat své kvality. Celkově se jednalo o povedený turnaj bez jediné porážky. Nejlépe kluci zahráli hned v prvním utkání proti FBŠ, kde soupeře poměrně jednoznačně přehráli. Prezentovali se aktivním florbalem v dobrém tempu. Druhé utkání proti Tachovu bylo plné obratů a nakonec skončilo remízou. Poslední zápas byl z naší strany nejméně vydařený. Kluci se nemohli dostat do tempa z předchozích klání a rovněž inkasované góly byly z kategorie vyloženě laciných. Proto na výsledkové tabuli svítila po závěrečném hvizdu opět remíza. Celkově však můžeme naši hru hodnotit pozitivně. Děkujeme rodičům a některým hráčům z týmu blue, kteří nás přišli do haly podpořit."

Fotogalerie

Elévové

O prodlouženém víkendu se konalo další kolo ligy elévů. Naši borci byli zastoupeni v každém dni, a tak to byl pro naše elévky bohatý hrací víkend. Pojďte se podívat, jak se jim dařilo. Celý elévský souhrn pro Vás připravil trenér Michal Brabec.

BLACK

Sobotní turnaj se odehrál v Plzni na 25. ZŠ. Do tunaje jsme naskočili hned v prvním dramatickém zápase remízou s domácí Slávií 8:8. V dalších zápasech jsme si postupně poradili se Stodem 9:6 a Tlučnou v poměru 11:4. Turnaj se tak výsledkově dá hodnotit jako velmi podařený. Co je ale důležitější byl velmi dobrý výkon některých hráčů, kteří se prezentovali hrou možná až nad očekávání.

BLUE

V neděli 27.10. se naši modrásci podívali do Domažlic, kde si zahráli s týmy FBŠ Slavia Plzeň, TJ Tlučná a SK Jiskra Domažlice. Do prvního zápasu skočili po hlavě a zaslouženě si tak odnesli 3 body. Druhé dva zápasy už tak šťastné nebyly, ač elévové bojovali statečně. Celkově ale turnaj hodnotím velice kladně a klukům dávám velkou jedničku s hvězdičkou za nadšenost a nasazení. Ani jedna z proher je nedemotivovala a každé střídání šli do hry naplno.

WHITE

A na závěr o svátečním pondělí se konal další povedený turnaj v Tachově. Zde nás čekaly souboje s plzeňskými rivali a domácími. Nejprve jsme si poradili s FBŠ 6:2, hned poté se Slávií 7:3 a šli jsme do zápasu o první místo s domácími. Zde už nám v závěru zápasu došly síly a odnesli jsme si těsnou prohru 7:8. Na tomto turnaji jsme odehráli 3 vyrovnané zápasy, které nám ukázaly, na čem více zapracovat v tréninku.

 

 

 

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Přípravka/Elévové Slovany
28.1. úterý - 15-16h - Loko I. 

Mladší žáci
28.1. úterý - 15-16h - Loko I. 

Starší žáci
28.1. úterý - 16-17:15h - Loko I. 

Dorostenci "B"
28.1. úterý - 17:15-18:15h - Loko I. 

Dorostenci "A"
28.1. úterý - 18-19:30h - Loko I. 
29.1. středa - 18-19:30h - Loko II. 

Junioři "B"
28.1. úterý - 17:15-18:15hh - Loko I. 

Junioři "A"
28.1. úterý - 18-19:30h - Loko I. 
29.1. středa - 19:30-21h - Loko I.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

Muži "A"
17.1. pátek - 18-19:30h - Loko II.
24.1. pátek - 18-19:30h - Loko II.
29.1. středa - 19:30-21h - Loko I.
7.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
21.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

 

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme