První domácí mužská porážka

Áčko předvedlo velice nepřesvědčivý výkon a poprvé na domácí půdě prohrálo. Elévci si užili dokonce tři turnaje, oba týmy stržů překvapily. 

Muži A

V uplynulém víkendu naše mužské Áčko odehrálo další kolo Národní ligy – západ. Na Lokomotivu přijel několikanásobný mistr této ligy Traverza Mukařov. Utkání od první třetiny našemu týmu nevycházelo podle představ a tak celý zápas prohrávalo a snažilo se stahovat skóre zápasu. To se nepovedlo a utrpěli jsme první prohru na domácí palubovce tuto sezónu v poměru 3:6.

FbC Plzeň - Fat Pipe Traverza Mukařov 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Štejr, Stelzer, Kuneš, Nový, Šůs, Zábran (17.), Tlapák, Vošta, Lapuník, Němeček, Tomášek (52.), Täuber, Winter (40.), Malý, Buchta

Hráč utkání: Jiří Winter

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Věděli jsme, že nás čeká další těžké utkání, bohužel vstup nebyl ideální a od prvního střídání jsme prohrávali. Soupeř ukázal svoje zkušenosti a profesorskou hrou si udržoval vedení po celý zápas. Naopak naši hráči nebyli schopni dodržet taktické pokyny a selhávali v přechodu do útoku i v zakončení. Myslím si, že nás prohra může jenom posunout dál a doufám, že se poučíme a ukážeme svojí sílu již tento víkend v Praze."

Fotogalerie

Junioři B

V sobotu se juniorský B tým utkal ve Františkových Lázních s prvním a druhým týmem tabulky 2. ligy juniorů. Z těžkého dvojzápasu se podařilo získat 3 body za vítězství nad FBŠ Plzeň v poměru 5:4.

Florbalová škola Plzeň - FbC Plzeň B 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Sport Club Klatovy - FbC Plzeň B 11:4 (4:3, 5:0, 2:1)

Sestava: Votava - Varta, Moravec, Vohnout, Táborský, Wolf, Mikoláš, Karban, Malý, Šnirc, Špalek

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,S FBŠ to byl vyrovnaný zápas, kdy soupeř neustále dorovnával naše jednogólové vedení. Nakonec se nám povedlo odskočit soupeři na rozdíl dvou branek a i přes snížení skóre na konci utkání jsme si již výhru pohlídali. Druhý zápas s favorizovanými Klatovy jsme začali velmi dobře a aktivně. Zápas se v náš neprospěch zlomil ve druhé třetině, kdy jsme doplatili na nedisciplinovanost a inkasovali jsme v dlouhé 5minutové přesilovce, která byla ještě okořeněna jedním trestem, 4 góly. Poté se bohužel naše hra rozpadla a individuální pokusy nikam nevedly. Je to škoda, protože soupeř nebyl o tolik lepší než jak ukazuje výsledek 4:11."

Starší žáci blue

O víkendu se v Plzni odehrál turnaj 1. koše starších žáků. O konečném umístění na turnaji rozhodly až nájezdy, kdy všechny soupeřovy pokusy vychytal náš golman Filip Beran a vítězný gól vstřelil Štěpán Kaas.

FbC Plzeň blue - Florbal Slavoj Tachov 4:2 (2:0, 2:2)

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň blue 2:0 (1:0, 1:0)

FbC Plzeň blue - FBŠ Slavia Plzeň 3:2pn (1:2, 1:0)

Sestava: Smazal, Beran - Mráz, Janovský, Ehm, Souček, Brejcha, Nový, Kaas Šimon, Kaas Štěpán, Sobek, Hajšman, Papírník, Čechura, Hanzlíček

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Klukům se sobotní turnaj povedl. Ve všech zápasech byla jejich hra na velmi dobré úrovni. Plnili předem stanovené trenérské pokyny v podobně aktivní hry. V těchto ohledech můžeme být spokojeni. Stále však máme v určitých věcech rezervy, zejména v efektivitě zakončení. Na každý vstřelený gól potřebujeme více šancí než soupeři. Zde je třeba zapracovat na zlepšení. Děkuji hráčům za předvedenou hru a rodičům za podporu."

Starší žáci white

V neděli vyrazili strži blue v rámci 3. koše do Karlových Varů.

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FbC Plzeň white 4:1 (2:1, 2:0)

GO - GO Horšovský Týn - FbC Plzeň white 3:4 (3:3, 0:1)

FbC Plzeň white - FB Hurrican Karlovy Vary white 5:5 (3:0, 2:5)

Sestava: Balák, Šilhavý - Friedrich, Pejsar, Kříž, Ehm, Vostracký, Výduch, Řeřicha, Nosek Matyáš, Nosek Štěpán, Švarc, Jandík, Samuel, Hanzlíček

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Starší žáci white zahájili svůj turnaj prohrou s FBŠ. Poté dokázali porazit Horšovský Týn a remizovat s Vary. V zápasech jsme se snažili o aktivitu po celém hřišti a ze začátku nám to dělalo problémy. V průběhu turnaje ovšem přišlo zlepšení. Za zmínku stojí i hra bez brankáře na konci třetího zápasu, kdy se nám podařilo vyrovnat šest sekund před koncem. Dobře se jevili i mladší žáci v sestavě."

Mladší žáci white

Bílí mlži se v sobotu představili v Tachově, kde odehráli celkem tři zápasy. Poprvé je na turnaji vedl trenér Vojta Kuneš.

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,Za zmínku stojí zejména druhý a třetí zápas, kde jsme se prezentovali aktivním florbalem, dobrým napadáním a vyvíjeli velkou střeleckou aktivitu, za což je třeba kluky pochválit. Stále ovšem máme na čem pracovat, protože naše hra obsahovala i spoustu nedostatků, na které se společně zaměříme na tréninku."

Elévové black

Komentář trenérky Julie Strakové: ,,V neděli 10. 11. se elévové black představili na 28. základní škole. Jejich soupeři byly týmy z Tachova, Slavie a Domažlic. Tento turnaj nám výhru bohužel nepřinesl, nicméně jsme jako tým bojovali až do samotného konce a za svůj výkon se rozhodně nemusíme stydět. Děkuji hráčům za skvělý výkon a rodičům za podporu."

Elévové white

Komentář trenérky Julie Strakové: ,,V sobotu 9.11. se elévové white představili ve Stodě. Jejich soupeři byla Slavie, Tachov a domácí Stod. Hráči předvedli parádní výkon, se soupeři si hravě poradili a domů si odvezli všechny tři výhry. Děti si turnaj užili a děkuji jejich rodičům za podporu a skvělou atmosféru."

Elévove blue

Komentář trenéra Jiřího Wintera: ,,V neděli BLUE tým odehrál turnaj v Tlučné, kde naši hráči předvedli velmi sympatický výkon. Průběh turnaje byl velice krásný, všichni byli naladění na pozitivní vlně a chtěli vyhrát. Utkali jsme se s Klatovy, domácí Tlučnou a rivaly z Florbalové školy. Do všech zápasů jsme vstoupili s vysokým odhodláním a silnou morálkou, kterou jsme šikovně zužitkovali a to dvěma výhrami a jednou prohrou. Díky tomu se nakonec umístili na krásném 2. místě."

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Přípravka/Elévové Slovany
28.1. úterý - 15-16h - Loko I. 

Mladší žáci
28.1. úterý - 15-16h - Loko I. 

Starší žáci
28.1. úterý - 16-17:15h - Loko I. 

Dorostenci "B"
28.1. úterý - 17:15-18:15h - Loko I. 

Dorostenci "A"
28.1. úterý - 18-19:30h - Loko I. 
29.1. středa - 18-19:30h - Loko II. 

Junioři "B"
28.1. úterý - 17:15-18:15hh - Loko I. 

Junioři "A"
28.1. úterý - 18-19:30h - Loko I. 
29.1. středa - 19:30-21h - Loko I.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

Muži "A"
17.1. pátek - 18-19:30h - Loko II.
24.1. pátek - 18-19:30h - Loko II.
29.1. středa - 19:30-21h - Loko I.
7.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
21.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

 

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme