Rozhovor s olympioniky

Na konci června proběhla tradiční letní Olympiáda dětí a mládeže, která se tento rok konala v Libereckém kraji. Přinášíme Vám rozhovor s našimi třemi reprezentanty.

 

Olympijský oheň uhasl. Emoce, výhry, prohry, odhodlání, tropické vedro. Tak by se dal shrnout devátý ročník Olympiády dětí a mládeže. Během pěti dnů se v Libereckém kraji utkalo celkem 3 400 mladých sportovců o 1 163 medailí. Zástupci našeho klubu v plzeňské reprezentaci nesměli chybět. Starší žáci se umístili na 11. místě a žákyně na krásném 6. místě. Do florbalové reprezentace se dostali:

  • Štěpán Kaas, který strávil tuto sezonu v plzeňském FBŠ
  • Matěj Čelakovský stabilně hrající za Tatran Střešovice
  • Kristýna Bartošová, která již ve svém mladém věku stráží branku jak v FbC, tak v Tatranu Střešovice 
  • trenérem plzeňské chlapecké reprezentace byl náš trenér a hráč A týmu Jaromír Täuber

Hráče, pro které je domovský klub FbC Plzeň jsme pro Vás krátce vyzpovídali.

Olympiáda dětí a mládeže je velice prestižní událostí a reprezentovat svůj kraj se poštěstí málokterému hráči. Proč si myslíte, že jste byli do reprezentace vybráni?

Štěpán: Myslím si, že jsem byl vybrán díky své univerzálnosti, umím hrát jak v útoku, tak i v obraně. Také díky své fyzické kondici a své týmovosti.

Matěj: Myslím si, že do reprezentace Plzeňského kraje jsem se dostal svými relativně stabilními výkony. Hlavně však věřím, že svoji hru, zejména poslední dvě sezóny, posouvám určitým směrem kupředu. Se svými spoluhráči z našeho kraje se potkávám ve výběrech již třetím rokem, takže se dobře známe. Přesto by mě nenapadlo, že mne trenéři zvolí kapitánem, když jsem byl mladší z obou zastoupených ročníků starších žáků.

Kristýna: Asi to bylo hlavně o dobrých výkonech na trénincích výběrů, kde jsem ukázala co ve mne je a co ode mne trenéři mohou očekávat. Ale výběr byl na nich.

Jak se Vám celá akce líbila?

Štěpán: Olympiádu jsem si velmi užil, jak po sportovní, tak volnočasové stránce. Líbil se mi zahajovací ceremoniál. Navíc mám mezi olympioniky našeho kraje spoustu kamarádů a bylo fajn se tam s nimi vidět.

Matěj: Určitě šlo o moji první účast na sportovní akci takového rozsahu a významu. Překvapilo mě, jak skvěle byla organizačně zvládnutá. Byla to příjemná příležitost potkat a povídat si s protihráči z celé naší republiky.

Kristýna: Olympiáda byla dobře zorganizována, jak po herní stránce, tak i ubytování. Trochu vázlo stravování, jinak všichni organizátoři i dobrovolníci byli moc milí. Atmosféra skvělá.

Na hřišti jste se potkali s nejlepšími hráči své kategorie napříč republikou. Zkuste to nějak srovnat se soutěží, ve které nastupujete celý rok.

Štěpán: Je v tom veliký rozdíl. Soupeři na olympiádě byli hlavně rychlejší, produktivnější a přímočařejší.

Matěj: Já jsem celou letošní sezónu odehrál v pražské lize starších žáků, kde nastupuji v tatranském dresu. Mohu to tedy posoudit z více stran. Oproti ligové soutěži zde hráli nejlepší hráči naší věkové kategorie. Utkání měla vysoké tempo, byla k vidění spousta akcí na jeden dotek. Největší rozdíl jsem vnímal v pohybu hráčů bez balónku a nabíhání do volných prostorů i sebevědomí klíčových hráčů.

Kristýna: Pro mě byly všechny zápasy stejně jako v soutěži co hraji, do všech chodím naplno.

Jak si myslíte, že jste uspěli v konkurenci svých vrstevníků, také reprezentantů? Popřípadě, co byste mohli zlepšit, pokud vůbec něco takového je.

Štěpán: V rámci kraje jsme jako zástupci FBC uspěli, ve srovnání s nejlepšími hráči republiky máme stále na čem pracovat.

Matěj: Myslím si, že náš tým plzeňského kraje začal na turnaji první den vcelku dobře, připsali jsme si totiž dvě výhry ze tří odehraných utkání. Hráli jsme týmově i obětavě, což přinášelo své ovoce. Následující dva dny se bohužel tyto kladné charakteristiky z naší hry vytratily, což se odrazilo na konečném 11. místě. Za sebe chci zlepšit svůj pohyb bez balónku spolu s obrannou činností.

Kristýna: Je těžké se s ostatními srovnávat, na olympiádě byly lepší ale i horší golmanky a hráčky. Vždy je co zlepšovat. 

Jaké bylo působení s ostatními hráči z kraje?

Štěpán: I přesto, že v průběhu sezóny jsme soupeři, na olympiádě jsme na to zapomněli a společně bojovali jako jeden tým. Na hřišti nám to nefungovalo tak, jak bychom si představovali, ale ve volném čase nám to velice sedlo.

Matěj: Se svými spoluhráči z našeho kraje se dobře znám, jsem rád za každou příležitost, kdy si s nimi mohu zahrát.

Kristýna: Atmosféra v týmu byla skvělá, s trenéry byla sranda, ale na hřišti nás nešetřili. S holkami jsme si rozuměly jak na hřišti, tak i mimo něj. Hodně jsme se podporovaly.

Děkujeme Vám za reprezentaci jak našeho klubu, tak kraje a přejeme Vám, ať je tato akce takovým odrazovým můstkem pro Vaši další florbalovou kariéru!

Nyní štafetu přebírá Karlovarský kraj, který symbolicky na závěrečném ceremoniálu převzal vlajku Českého olympijského výboru. V příštím roce se ujme zimní verze mládežnických her. Kdo bude pořadatelem dalšího letního ročníku v roce 2021, se zatím neví. Kam se sportovci v červnu 2021 vypraví, bude jasné na podzim.

 

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Přípravka/Elévové Slovany
19.11. - úterý - 15-16h - Loko I.

Mladší žáci
19.11. - úterý - 15-16:15h - Loko I.

Starší žáci
19.11. - úterý - 16-17:15h - Loko I.​

Dorost "A"
19.11. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.​

Dorost "B"
19.11. - úterý - 17:15-18:15h - Loko I.​

Junioři "A"
19.11. - úterý - 18:15-19:30h - Loko I.​
20.11. - středa - 19:30-21:00h - Loko I.
28.11. - čtvrtek - 20:30-22:00h - Loko III.

Junioři "B"
19.11. - úterý - 17:15-18:15h - Loko I.​

Muži "A"
15.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.
20.11. - středa - 19:30-21:00h - Loko I.
28.11. - čtvrtek - 20:30-22:00h - Loko III.
29.11. - pátek - 18:00-19:30h - Loko II.

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme