Série proher zatím pokračuje

Elitní týmy se ani v posledním kole základních částí nevzpamatovaly a i přes hromadu vstřelených gólů nevyhrály. Mužské Áčko i junioři již mají nalosované své soupeře.

Muži A

FbC Plzeň - T.B.C Lucern Králův Dvůr 9:11 (4:4, 1:2, 4:5)

Sestava: Novotný, Bezděk - Kuneš, Eichler (4.), Rybnikár F. (16.), Rybnikár D., Brabec (54.), Zábran (42.), Horažďovský, Válka, Vošta (18., 39., 55.), Tomášek (14.), Täuber

Vyrovnaná první třetina. Bohužel jsme soupeři dopřáli 2 přesilovky, které zužitkoval. Přesto jsme dokázali držet krok a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

V druhé třetině jsme měli výpadek koncentrace, který soupeř trestal dvěma brankami. Na jednobrankový rozdíl se podařilo snížit po dlouhou době gólem v přesilové hře.

V závěrečné části si soupeř vypracoval tříbrankový náskok, což se neukázalo jako rozhodující. Do zápasu jsme se dokázali vrátit a v poslední minutě, při hře v šesti, vyrovnali. Bohužel soupeř rychle odpověděl střelou od mantinelu a strhl vedení na svoji stranu. Plzni nepomohla už ani hra v šesti, ve které Králův Dvůr pečetil své vedení.

Komentář trenéra domácích Pavla Strejčka: "Je třeba uznat, že soupeř byl lepší na míčku a efektivnější ve střelbě po celou dobu utkání. Všechny herní situace řešil hned. Nám strašně dlouho trvalo, než vystřelíme, nahrajeme. Opět jsme hráli zbytečné krosy a nešli přímočaře do zakončení. Pochvalu si zasloužíme za to, že jsme se dokázali vrátit zápasu za stavu 6:9, na druhou stranu jsme v zápase nevedli. Děkujeme divákům za návštěvu a soupeři za zápas. Hodně štěstí v play off. My se jdeme připravovat na play down proti Kadani."

Fotogalerii ze zápasu si můžete prohlédnout zde.

Veškeré informace o Národní lize lze získat zde.

Junioři

FbC Plzeň - Kanonýři Kladno 5:8 (3:3, 0:3, 2:2)

Sestava: Bezděk, Eret - Titl, Stelzer (3., 6.), Tykal, Holeček (41.), Šíbl, Nový, Plachý, Šůs (45.), Brabec (6.), Horažďovský, Zdeněk, Winter, Hromádka, Beneš, Nechutný

Přesně uprostřed týdne se v Plzni uskutečnil historicky první School Match. Jednalo se o dohrávku 15. kola juniorské extraligy v rámci které se domácí FbC Plzeň utkala s Kanonýry z Kladna. Utkání se uskutečnilo v dopoledních hodinách a cíleno bylo na žáky a studenty základních a středních škol z Plzeňského kraje.

Pro tyto žáky a studenty byl připraven bohatý doprovodný program, v rámci kterého si mohli změřit tvrdost své střelby na radaru či se zúčastnit soutěží o zajímavé ceny. Akci navšítvilo 14 škol, ze kterých dorazilo 406 nadšených fanoušků.

"Děkujeme žákům a pedagogům za nádhernou kulisu a krásné transparenty, které vytvořili k podpoře domácích," pochvaluje si celou akci prezident klubu p. Libor Strejček. "Celou akci určitě v budoucnu zopakujeme," doplnil.

Fotogalerii z této super akce si můžete prohlédnout zde.

Samotná autogramiáda je zdokumentována zde.

FBC Štíři České Budějovice - FbC Plzeň 9:8 (3:3, 2:3, 4:2)

Sestava: Eret - Titl, Tykal, Řeřicha, Holeček (37.), Plachý, Konopík (27., 39.), Brabec, Páník (7., 13.), Horažďovský (11., 59.), Zíka, Hromádka, Beneš (44.), Nechutný

Zápas okomentoval trenér Václav Michálek:

Zápas byl vyrovnaný a rozhodli maličkosti. Měli jsme na hřišti několik dorostenců a jednoho staronového hráče, přesto si myslím, že jsme hráli kompaktně a mohli jsme klidně vyhrát. Do předkola play-off jsme si vybrali stejného soupeře, tudíž víme do čeho jdeme a věřím, že nenecháme nic v náhodě.

Veškeré informace o KB lize juniorů si můžete prohlédnout zde.

Starší žáci BLUE

FBŠ Slavia Plzeň - FbC Plzeň blue 6:3 (4:1, 2:2)

FbC Plzeň blue - Florbalová škola Plzeň bílí 2:8 (1:4, 1:4)

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň blue 3:3 (2:1, 1:2)

FbC Plzeň blue - FBC Rokycany 2:1 (0:0, 2:1)

Sestava: Smazal - Hýbner, Papírník, Janovský, Ehm, Brejcha, Bláha, Hajšman, Sobek, Svoboda, Frečner

Zápas shrnul trenér Jaromír Täuber:

Blue tým starších žákù se představil v sobotu v Rokycanech, kde nastoupil k zápasùm prvního koše. Soupeři byly postupně obě florbalové školy, Cheb a domácí Rokycany. Po dlouhé době postupně rostoucích výkonů jsme se tentokrát prezentovali spíš průměrně a nedošlo k nalplnění našich herních cílů. Na druhou stranu i tyto výkony stačily k zisku 4 bodů a k udržení prvního koše.

Po jarních prázdninách se opět vracíme k tvrdé práci, abychom navázali na předchozí výkony a náš florbalový růst. Rodičùm děkujeme za podporu na hale, i když to proti domácímu početnému kotli neměli jednoduché.

Vše o lize starších žáků si můžete přečís zde.

Starší žáci WHITE

FbC Plzeň white - GO - GO Horšovský Týn 1:5 (0:3, 1:2)

FbC Plzeň white - Florbalová škola Plzeň oranžoví 4:6 (1:3, 3:3)

FbC Plzeň white - TJ Sokol 1. FBC Toužim 2:3 (1:1, 1:2)

Sestava: Balák - Pejsar, Mráz, Řeřicha, Svoboda, Hanzlíček, Vaniš, Čechura, Budek

Zápas zhodnotil trenér Aleš Řeřicha:

V sobotu odehráli strži white svůj turnaj ve Šťáhlavech. Sestava byla vzhledem k velkému množství omluvenek značně improvizovaná. Nakonec přijelo pouze devět hráčů. Naši borci se postupně utkali s kluky z Horšovského Týna, FBŠ a Toužimi. Herně se všemi soupeři dokázali držet krok. V určitých fázích zápasů měli i značně navrch. Bohužel o výsledcích vždy rozhodla naprosto tristní koncovka. Kluci si vytvořili místy velký tlak i vyložené šance, ale vše pokazila špatná finální přihrávka, nebo ještě častěji selhání v zakončení. Naopak v každém týmu soupeře se najde jeden či dva hráči, kteří dokáží kvalitně vystřelit ze střední či větší vzdálenosti a to je v této kategorii stále rozhodující.

Naše hráče je však třeba pochválit na předvedenou hru i nasazení. Především za poslední zápas proti Toužimi, který kluci odehráli dokonce v osmi hráčích a bez pauzy po předchozím utkání, zaslouží velkou pochvalu. Škoda smolného závěru, který je připravil alespoň o bod za remízu. V kompletní sestavě by byl výsledek jistě lepší.

V této kategorii to však není to nejdůležitější. Děkujeme všem hráčům za přístup k zápasům a nasazení, rodičům za podporu.

Juniorky

Zápasy našich slečen shrnul trenér Jan Vokáč:

FbC Plzeň - FBŠ Slavia Plzeň 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Do zápasu vstupujeme aktivně a držíme se soupeřem vyrovnanou partii, která bohužel nepřinesla v první třetině gól. Ve druhé části se stále držíme lepšího herního projevu, bohužel nás v této třetině sráží několik osobních chyb, které soupeř nekompromisně trestá. I přes zlepšenou poslední třetinu, kdy z vypětí všech sil bohužel pouze snižujeme na konečný výsledek 4:2 v náš neprospěch. Nutno říci, že zápas s emusel líbit všem divákům v hale.

FbC Plzeň - TJ Plamen Chodov 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Ve druhém zápase na nás čekal papírově slabší souper než v prvním duelu, proto celý tým doufal, že po herní černé sérii proti Chodovu se nám podaří nepříznivou šňůru přetrhnout a připsat si všechny body. Oproti prvnímu zápasu bylo vidět, že tempem bude utkání odlišné od toho se Slavií.

Začínáme tedy aktivněji a s balonkem na našich florbalkách. Naše střelecké trápení protrhává v přesilovce Lada Krausová. O přestávce apelujeme na skóre a aktivitu útočníků, když mají naši obránci míček. To se nám ve druhé třetině daří a odskakujeme až na rozdíl 4 gólů. V poslední části už s enám bohužel nedaří připsat další gól a i díky štěstí v podobě tyčky v posledních 15 vteřinách hry si Týna Votýpková připisuje svoji první nulu.

Z Chodova si tak odvážíme 3 body za jednu výhru a jednu prohru.

Sestava: Votýpková - Straková, Bobková, Raslová, Dvorná, Šedivá, Mlnáříková, Krausová, Sladká, Mašková, Bernhardtová

Informace o 2. lize juniorek najdete zde.