Skupina 100 odstartovala

Včera (2.10.) odstartovala Skupina 100 – program pro rozvoj mládeže v klubu. O novém programu jsme si povídali se šéftrenérem Václavem Michálkem a ambasadorem projektu Jaromírem Täuberem.

Proč byl vytvořen program pro práci s talentovanými hráči?

Václav: Už delší dobu jsme přemýšleli jak podpořit naše hráče, kteří mají zájem na sobě pracovat vice a nestačí jim jejich tréninky. Tak jsme se rozhodli, že vytvoříme skupinu hráčů, kteří budou mít tréninky nad rámec svojí kategorie a kde se mohou zdokonalovat, ať už po florbalové stránce, tak po fyzické či metodické.
Jaromír doplňuje: Ve florbale se v posledních několika letech výrazně zvyšuje výkonnost hráčů a doba, kdy na nejvyšší úrovni stačily tři klubové tréninky v týdnu už je pryč. Hráči v elitních klubech v celé republice pracují individuálně, ať už pod dohledem trenérů nebo sami. Cílem klubu je vytvořit do budoucna širší zázemí pro hráče, kteří se chtějí zlepšovat i mimo tréninky se svojí kategorií.

Pro koho je program určený?

V: Program je určen hráčům, kteří chtějí na sobě pracovat nad rámec svých tréninků, kteří si chtějí přidávat v tréninkách a chtějí se sebevzdělávat.
J: Jak už bylo řečeno výše, skupina 100 je otevřená všem ambiciozním hráčům v kategoriích mladší žáci, starší žáci a dorostenci. Hlavní myšlenkou je, že skupina je otevřená pro všechny hráče v těchto kategoriích bez ohledu na talent. Nechceme soudit, zda někdo v mladších žácích bude jednou úspěšný v mužích. Cílem je dostat do skupiny hráče, kteří v tréninku mají největší progres a ty podpořit. Jednoduše neřešíme zda je to zlepšení z 0 na 30 nebo z 80 na 90% oba dva tito hráči se na skupině můžou potkat.

Co si od tohoto kroku slibujete?

V: Jako šéftrenér doufám, že naši hráči dostanou nový impuls do tréninků a budou se chtít zlepšovat, vzdělávat a motivovat další hráče k jejich růstu.
J: Za prvé je to jednoznačně urychlení růstu všech hráčů, kteří se zúčastní. Zároveň cílíme na větší provázání kategorií, protože se na skupině budou potkávat různě staří hráči.

Nominační kritéria?

Nominaci na trénink dělá vždy trenér kategorie. Po konečných nominacích, které se hráči dozví vždy zavčasu, můžeme ještě donominovat někoho, kdo náš zaujal, tak abychom doplnili počet na aktuální trénink. Trenér vybírá hráče podle přístupu a nasazení v tréninku. Zároveň sleduje jejich progres a na základě toho se rozhoduje. Zjednodušeně lze říct, že nominace na skupinu je odměna za práci v tréninku.

Co může hráčům skupina 100 nabídnout?

J: Je to možnost pracovat se stejně smýšlejícími hráči napříč kategoriemi, předávat si zkušenosti a navzájem se obohacovat. V blízké době plánujeme rozjet i skupinu na sociálních sítích, která bude sloužit jako informační nadstavba v oblasti stravování, kondice, mentální připravenosti a obecně filozofie sportu.
V: Na začátku to budou tréninky, které budou složeny z cvičení, které hráči standardně ve svých trénincích nedělají. Poté chceme hráče vzdělávat formou domácích úkolů, motivačních článků či semináři.

Na co v práci s talenty zaměříte?

V: Jak jsem již zmínil, tak chceme v hráčích vyvolat touhu po zlepšení nad rámec svých tréninků. Chceme zlepšit jejich slabé stránky a zdokonalit jejich silné stránky. Rádi bychom, aby se zlepšilo nasazení v trénincích, kde odměnou bude právě účast ve skupině 100. A nejlépe, aby se hráči dokázali seběvzdělávat.
J: Jednoznačně na individuální dovednosti, na které v tréninku není místo. Hráčům tak můžeme předat spoustu informací, tipů a triků, které jim usnadní cestu k úspěchu. Když to zobecním, lze říci, že trénink ve skupině by v dané dovednosti měl hráče posunout o několik běžných tréninků kupředu a to hlavně z toho důvodu, že se zaměřujeme na aktuální problémy úzké skupiny hráčů se srovnatelnými dovednostmi.

Jaké budou Vaše požadavky na hráče?

J: 100% připravenost a chuť se zlepšovat.
V: Asi nejdůležitějším požadavkem je, aby se hráč chtěl zdokonalovat a choval se podle kodexu sportovce. Samozřejmostí je viditelné nasazení na tréninkách a zájem o hru.

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Program letní přípravy zde


Zrušení tréninků
 

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2018/19 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

Ceník Unihoc sleva dle kategorie z MOC 
Ceník Zone sleva dle kategorie z MOC
Ceník MD David sleva dle kategorie z MOC

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme