St. žáci v prvním koši poprvé zaváhali

V neděli  23.10. odehráli starší žáci blue utkání prvního koše v Karlových Varech. Tým st. žáků white vyrazil dne před tím v sobotu ráno do Ostrova, kde se utkal ve skupině s H. Týnem a Florbalovou školou Plzeň a v zápase o umístění se Sokolovem.

-Blue tým-

V prvním zápase jsme se utkali s Rokycany. V prvním poločase jsme je tlačili, ale nedůrazem v obraně soupeř navýšil skore na 0:2. V druhém poločase jsme začali dávat goly a přestali jsme delat chyby v obraně. Zápas jsme vyhráli 4:2.

V druhém utkání jsme se utkali s Klatovy. V zápase jsme vetšinou drželi balon, ale i tak jsme pouštěli soupeře do mnoha šancí ,kde nás výborně podržel skvělým výkonem Matouš Eret. Zápas skončil za stavu 3:2.

Ve finále jsme se utkali se Slávií, se kterou jsme prohráli 3:2. Přišlo mi, že jsme vůbec nechtěli hrát. Nebyl důraz a proto jsme po prvním poločase prohrávali 2:1. V druhem poločase poslal Petr Majer bombovou střelu od pulky a srovnal skóre. Poté jsme si však nepohlídali dorážku slávistického hráče a skoré bylo 3:2. Ke konci jsme hráli ještě power-play, ale branku se nám nepodařilo vstřelit. Celkově se nám turnaj moc nepovedl. Musíme začít více pracovat o tréninku, aby jsme zamakali na věcech, které nám na turnaji nevyšli dle našich představ.

Autor článku: Matěj Šebek.

Fotogalerie k dispozici >ZDE<

-White tým-

První utkání s H. Týnem nevyšlo podle našich představ. Napadali jsme rozehrávku soupeře, ale nebyli jsme dostatečně důrazní před naší bránou, a proto měl soupeř více šancí. Zápas jsme prohráli 2:6.

Druhý zápas také nedopadl nejlépe. Průběh zápasu byl celkem vyrovnaný, ale objevily se tam i nějaké nepřesnosti ve hře. Opět jsme napadali rozehrávku soupeře, ale párkrát nám nevyšel přechod do útoku. Zápas pro nás skončil porážkou 5:9.

Poslední zápas proti Sokolovu už byl o něco lepší. Snažili jsme se zlepšit to, co nám v předchozích zápasech dělalo problém. Více jsme stříleli a dostávali se do šancí. Zápas jsme dokázali vyhrát.

Autor článku: Václav Dvorný.