Starší žáci "A" se stále nesetkávají s odporem a suverénně vedou ligu....

Během dlouhé úpravy a následné stabilizace webu se odehrály již dva turnaje, ve svém reportu z turnaje předešlého si teď tedy vynahradím prostor na alespoň částečnou rekapitulaci předminulých zápasů. V těch se modrobílí Plzeňáci střetli s Karlovými Vary a i přesto, že prohrávali po prospané třetině 1:2, dokázali sebrat své síly a utkání otočit. Vítěznou branku v tomto zápasu si připsal Václav Bystřický, jenž svou typickou pumelicí z volného úderu vyslal pozdrav do Heliksovy svatyně tak rychle, že domácí gólman nestačil ani zvednout ruku. Po něm se prosadili Zápal s Kotrbatým a o výsledku bylo rozhodnuto, hostující FBC vyhrálo v poměru 5:2 . Před tím, si hráči s velbloudem na hrudi otestovali své schopnosti s slabou Aší, skóre 13:1 netřeba komentovat.

Den před Valentýnem byl na programu dvojzápas v Rokycanech a našimi soupeři bylo pořádající Stříbro a Radnice, která prohrála po velmi vyrovnané bitvě s K.Vary trochu neštastně 10:4 a my proto nepodcenili předzápasovou přípravu.

FBC Plzeň - Cobra Radnice

I. třetina

Plzeňské šance se začaly rodit hned od začátku utkání a i když Cobra není považována za nějakého extra silného soupeře hráči se svým přístupem nezklamali a od začátku jeli na oněch 100 procent, které nám mnohdy na začátku zápasu chybí. Na gól se nečekalo dlouho a skóre otevírá Zápal, který posílá balónek o tyčku za brankovou čáru v čase 1:12. Vystřídáme, zaznělo z úst trenéra Strejčka a první lajna hned z dalšího protiútoku svou typickou hrou na jeden dotek zvyšuje na 2:0, prosadil se Válka. Druhá lajna svou kombinaci rozehrála dobře, od gólu je však dělilo 10 cm. Vynahradili si to o 2 minuty později, kdy Tichého pobídku využívá Němeček. Mezi jeho trefu se vešla také pomalá střela Máry, která k úžasu všech přihlížejících skončila také za čárou. Formace Calta - Tichý - Němeček po svém gólu zůstává na hřišti a pouhých 10 vteřin stačilo a třetí jmenovaný předal do středu, poté na Caltu, který skóruje pod ruku tzv. teploměrem. První lajna vedená Kotrbatým si vyměňuje míček a rychlou střelou zvyšuje Válka na 6:0. Do třetiny se trefuje znovu Němeček a jde se na první poradu.

II. třetina

Tuto třetinu začínáme znovu ve druhé minutě, kdy se opětovnou střelou prosadí Kotrbatý. Ze zápisu je čitelné jak každá lajna, co vstoupila na hřiště, proměnila své šance a proto teď znovu zvedá ruce nad hlavu druhá formace následovaná třetí. O převaze modrobílých nebylo pochyb a o utkání již také ne, to protože v druhé třetině jsme navršili skóre na 12:0 . Se svým nasazením jsme poněkud polevili, ale víc nic než střelu mimo tyče při trochu komickém zaváhání Vokáče Radnice nevyužila.

III. třetina

Už jen chvilka nás dělila od pátého ukončení zápasu bez řádné hrací doby !! Když 15 vteřin od sirény se prosadí opět Kotrbatý jen utvrzuje už tak skoro jistý konec. Když po rozehraném úderu se do míče opře Paďourek, trefí opravdu přesně k levé tyči a třetí eskadra pověsí míček do vinglu jako boty na hřebík, je rozhodnuto o dalším střetnutí s Cobrou.

Střely ... 30:5

Konečný výsledek ... 15:0

Přesilovky ... žádné

Třetiny ... 7:0, 5:0, 3:0

FBC Plzeň - FBC Stříbro

Zbytečně moc vyloučení, zbytečný gól v naší síti, ale zasloužené vítězství, tak by se dalo charakterizovat toto utkání.

I. třetina

Po řádném rozcvičení a povzbuzení začínáme zápas se soupeřem, který nám dělal svou přepečlivou obranou minulé utkání opravdu starosti, avšak dnes jsme žádné komplikace připustit nechtěli a po 28 vteřinách se z první akce utkání prosazuje zahajovací sestava, jmenovitě Válka svým 25 gólem v soutěži. Akce na jeden dotyk a rychlost jak v hokeji předvedl Vejvoda a je za to odměněn gólem. 2:0 . Akce jak z učebnice předvádí první formace a na jejím konci stojí osamocený a nikým nehlídaný Rybnikár, 3:0. Spolupráci z Bystřickým, který tentokráte střílí, si Rybnikár zopakoval a zvyšuje vedení modrobílých. Zbytečný faul předvedl Schimmer a jeho laxnost při odehrávání míčku ho stojí 2 minuty. Oslabení jsme perfektně odbránili a tak tak, že gólman Špeta nelovil v pořadí 5tý gól ze své sítě. Další zbytečný zákrok, nechuť hrát balón zavinila nedovolené bránění a 2 minuty ve prospěch Máry. Nic závažného se již v první periodě nestalo a do kabin se jde za stavu 4:0.

II. třetina

Prvních 5 minut se oba týmy spíše trochu uspaly a útoky jimi vedené pozbývaly buďto přesnost nebo finální přihrávku, a tak až v čase 5:12 se prosazuje svou typickou střelou zakroucenou ze středu hřiště Kratochvíl mladší. Napadání bylo velice důležitým aspektem a jelikož Stříbro znovu čekalo na své polovině na plzeňské nájezdníky, byli jsme to my, kdo atakoval rozehrávku hostů a těžit z toho mohl Calta, minul ale branku. Jak se střílí do odkryté svatyně předvedl Zápal, jenž vystihl přihrávku a pohodlně doklepl do sítě. Narozdíl od Radnice, která vyhazovala spíše na zakázané uvolnění, které se k naší smůle nepíská, se Stříbro snažilo tvořit a bylo to spíše ke škodě, rozehrávku zablokoval Válka posunul na Kotrbatého, který s přehledem zakončuje svou pouť od jedné branky k druhé. Napodobil ho Tichý, avšak když na něj zívala prázdná brána, trefil pouze obránce a práci za něj musel dodělat Němeček 8:0 .

Vydýcháváme druhou třetinu a po poradě z trenérem jdeme to třetí periody. Skvělým nástupem do třetin se prezentujeme až na výjimky celý rok, tentokrát výjimku nepřipustil Zápal a po 4 sekundách jako sám velký Radim Cepek prolétl hřištěm a zavěsil. Ani minutku nedali hráči, podle zápisu domácího města na soutoku 4 řek, Plzně vydechnout gólmanovi a díky Rybnikárovi se musel otočit pro míček do svých sítí znovu. Faul na druhé straně si vynutila druhá eskadra a za bránění ve hře odchází pykat Jan Blažek. Přesilovka zahrána na chvaletibnou avšak skórovat se nepodařilo. Hra se přelévala ze strany na stranu přesně tak jak to máme všichni rádi, ale opětovná chyba obránce dala příležitost Hodanovi, který po precizním blafáku mohl zvednout ruce nad hlavu a do teď spolehlivě chytající Janoušek nemohl dělat vůbec nic. Hlavu jsme Stříbrským zchladili o minutu později kdy posunutím z rohu tzv. ,,nahoru,, si míček zpracoval Kratochvíl, vyběhl do středu a vyslal pohled na adresu: Pravý horní růžek, číslo 11, tedy jedenáctý gól na konto Plzeňáků. Bohužel Vokáč důrazně, ale čistě dohrál souboj a rozhodčí jej trochu přísně vylučuje za nedovolené vrážení. Oslabení odbráněno velmi pečlivě a vteřinu po jeho vypršení se s chirugickou přesností trefuje Vejvoda. Po něm si za spolupráci pogratulovali Zápal s Paďourkem a druhý jmenovaný přidává poslední, v pořadí třináctý hřebíček do rakve hostů ze Stříbra.

Střely ... 35:15

Konečný výsledek ... 13:1

Přesilovky ... 1:3

Třetiny ... 4:0, 4:0, 5:1