Těžké období pro naše Áčko

Áčku se dlouhodobě nedaří. Po úspěšné vstupu do sezóny zaznamenávají jednu prohru za druhou a ne a ne se oklepat a to i navzdory tomu, že předváděná hra není vůbec špatná. Za to ženám výkonnost roste, získaly další důležité tři body.

Muži A

V sobotu na naší domácí palubovku zavítal pražský celek FC Bučis Team a očekával se vyrovnaný zápas.

Vyrovnanost obou celků byla poznat již v první třetině, kdy diváci museli čekat na první gól až do času 12:57. První třetina skončila ve prospěch hostů v poměru 1:2. V prostřední třetině Bučis Team ukázal svoji sílu a herní vyspělost, kdy odskočil na rozdíl tří branek a do poslední části vstupoval za stavu 1:4. Ve třetí třetině byl náš tým aktivnější a na hřišti o něco lepší, bohužel to stačilo pouze na snížení stavu 3:5 a to bylo i konečné skóre zápasu.

FbC Plzeň - FC Bučis Team 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Štejr, Kuneš, Nový, Plachý, Buchta, Brabec, Zábran, Tlapák, Vošta, Lapuník, Němeček, Tomášek, Winter, Täuber Jaromír, Täuber Lukáš

Hráč utkání: Adam Tlapák

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Věděli jsme, že nás čeká těžký a důležitý zápas. Hned od začátku jsme chtěli být aktivní, bohužel naší střeleckou převahu jsme nedokázali přetavit v góly. Soupeř byl dobře připraven a celou dobu hrál trpělivě a čekal na příležitosti z našich chyb. My se musíme oklepat z florbalové deprese, kterou v současnosti prožíváme a musíme získat potřebné body pro udržení na příčkách zajišťující playoff."

Fotogalerie

Junioři B

V sobotu na Slávii se bohužel juniorskému B týmu moc nedařilo. 

FBŠ Slavia Plzeň B - FbC Plzeň B 8:4 (4:1, 1:0, 3:3)

FbC Plzeň B - Florbalová škola Plzeň 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Sestava: Votava - Prokš, Moravec, Štillip, Táborský, Štarman, Wolf, Fučík, Mikoláš, Osuský, Karban, Váchal, Heindl, Špalek

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,Po výsledcích 4:8 s pořádající Slávií B a 1:3 s FBŠ Plzeň již poo druhé za sebou nevezeme ani bod . V obou zápasech nás táhla ke dnu velká nedisciplinovanost a množství trestů na naší straně, které soupeři potrestali. Bohužel výsledky těchto dvou zápasů tak nějak odpovídají tréninkovému úsilí, takže jestli se chceme zvednout ode dna, budeme muset ve všech směrech zabrat."

Starší žáci blue

Modří strži vyrazili na turnaj do Frantoškových Lázní.

FbC Plzeň blue - Florbal Sokolov 4:3 (2:2, 2:1)

Florbalová škola Plzeň bílí - FbC Plzeň blue 1:1 (1:1, 0:0)

FbC Plzeň blue - Florbal Slavoj Tachov 4:3 (2:0, 2:1)

Sestava: Balák, Smazal - Mráz, Janovský, Souček, Švarc, Nový, Sobek, Sobek Matěj Jakub, Kaas, Hajšman, Papírník, Hanzlíček

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,První zápas proti Sokolovu byl hodně ospalý. Zatím jsme všechny turnaje, snad kromě jednoho případu, začínali - asi nás počítačový los nemá moc rád. Nakonec jsme zapas zvládli a vyhráli 4:3. Další zápas jsme hráli proti FBŠ a tentokrát jsme byli my, i přes početnou marodku, lepším týmem. Bohužel jsme jen remizovali. Na konci jsme hráli minutu a půl bez brankáře, ale trefili jsme jen břevno a tyč. Poslední zápas jsme hráli proti Tachovu a zápas jsme kontrolovali, i když Tachov hrál o dost lépe, než v posledním střetnutí. Ke konci se projevila nezkušenost rozhodčích, ale i tak jsme nakonec zvítězili. Dnes jsme měli z 11 hráčů do pole dva z béčka a dva mladší žáky a to si zaslouží pochvalu."

Starší žáci white

Starší žáci white odehráli dva kvalitní a vyrovnané zápasy v Rokycanech.

TJ Tlučná - FbC Plzeň white 0:5 - utkání bylo zkontumováno

FB Hurrican Karlovy Vary black - FbC Plzeň white 3:1 (2:0, 1:1)

FbC Plzeň white - FBC Rokycany 5:1 (0:0, 5:1)

Sestava: Beran, Šilhavý - Mrát, Pejsar, Kříž, Bartošová, Souček, Řeřicha, Švarc, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Hanzlíček, Čechura

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,První zápas byl velmi dramatický s množstvím šancí na obou stranách. Soupeři z Rokycan vyšel lépe úvod, nám zase závěr, kde jsme strhli vedení na svoji stranu a zápas dotáhli do vítězného konce. Ve druhém vystoupení jsme narazili na A tým Karlových Varů. Opět se jednalo o vyrovnané utkání, ve kterém mohli vyhrát obě mužstva, bohužel tentokrát byl šťastnější náš soupeř. Hráče musím pochválit za nasazení a důraz. Hrálo se ve vysokém tempu. V obou zápasech nás podrželi naši skvělí brankáři. Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za podporu."

Fotogalerie

Elévové white a blue

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,V neděli 2.2. byly na programu další turnaje ligy elévů. Kvůli velkému počtu omluvenek jsme byli nuceni udělat pouze dva týmy, které se zúčastnily stejného turnaje v Tlučné. Týmy jsme rozdělili rovnoměrně a velmi jsme se to rozdělení pochvalovali. Nebyl zde nikdo, kdo by více zaostával a vytvořili jsme tak dvě velmi konkurenceschopná družstva. Soupeři pro naše týmy zde byli Tachov, Slávie a Tlučná. Náš bílý tým dokázal všechna utkání vyhrát, zatímco druhý tým v modrých dresech těsně nestačil na Tachov. Na závěr turnaje přišel rodiči, hráči i trenéry očekávaný souboj mezi naším modrým a bílým týmem. Po velké bitvě plné emocí a soubojů mezi kamarády se nakonec z těsné výhry 6:5 radoval tým v bílých dresech. Tento turnaj bereme jako jeden z nejpovedenějších v sezóně, zároveň vidíme obrovský posun turnaj od turnaje u každého, kdo se doopravdy snaží a chodí na tréninky. Nyní nás čeká téměř dvouměsíční pauza od turnajů, těšíme se, v jaké formě se koncem března vrátíme zpět."

Ženy

V neděli se naše ženská složka vydala na 7. kolo 3. ligy žen do HK Rokycany, kde již tradičně odehrála dvě utkání.

FbC Plzeň - Cirkus Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Naším prvním soupeřem byl celek Cirkus Praha, který v tabulce zaujímá 2. místo. Od začátku zápasu jsme ale byly mnohem aktivnější a herně jsme měli navrh. Odměnou nám byl úvodní gol v čase 11:57, tedy 3 vteřiny před sirenou, který vstřelila jemnou tečí po střele Verči Sladké, Barča Bělová. Druhou část jsme nezačali dobře a soupeřky se po našem smolném vlastním gólu dostaly zpět do zápasu. Naštěstí, po neuvěřitelném úniku a zakončení Anet Šedivé, jsme si vzali vedení zpět a udrželi tak výsledek v náš prospěch až do konce."

Wizards DDM Praha 10 - FbC Plzeň 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Ve druhém zápase nás čekal soupeř z první příčky tabulky Wizards DDM Praha 10. Ač tomu skóre nenasvědčuje, průběh celého zápasu byl velice vyrovnaný a byly jsme kousíček od senzace. Bohužel rozhodlo o zápase 5 minut ve třetí části, ve které jsme lehce polevili a dovolili soupeřkám vysoko odskočit."

Sestava: Votýpková - Straková Lucie, Straková Julie, Bělová, Kondelíková, Dvorná, Háková, Kolářová, Skořená, Šedivá, Hrabačková, Sladká

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,I tak můžeme být spokojeni. Herní projev se zápas od zápasu zlepšuje a začínáme hrát pohledný florbal, který je důstojným soupeřem pro ostatní týmy v tabulce. Bohužel nás stále trápí zakončování a velice se nadřeme na vstřelení branky. Děkuji holkám za jejich obětavost a za předvedené výkony a těšíme se za 14 dní zpět do Prahy na boj o důležité body."

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Mladší žáci
24.2. pondělí - 17:30-19h - Roudná

Starší žáci
24.2. pondělí - 19-20h - Loko II.

Dorostenci "A" 
24.2. pondělí - 20-21h - Loko II.

Dorostenci "B"
24.2. pondělí - 20-21h - Loko II.

Junioři "A"
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

Muži "A"
21.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.


Termín Florbal campu 2020
10. - 15.8.2020

Termín Příměstského kempu 2020
6. - 10.7.2020

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme