Tři prohry v řadě nakonec opravdu stačily

Podařený velbloudí víkend! Muži přerušili nepříjemnou sérii proher. Dorostenci opět odváží plný počet bodů. Černí mlži se na turnaji umístili první. Bílí a modří mlži předvedli až nečekanou hru. Mužská rezerva se oproti minulému herního víkendu zvládla tříbodově prosadit.

Muži A

V první prosincové neděli náš mužský A tým odjel k zápasu do Litvínova, kde narazil na místní Bivoje. Jednalo se o již druhý vzájemný zápas tuto sezónu. První zápas skončil v náš prospěch a to v poměru 13:2. Nedělní zápas jsme potřebovali vyhrát, abychom přerušili negativní sérii tří proher v řadě. To se nám povedlo a i přes výpadek v poslední třetině jsme zvítězili 6:10.

SK Bivoj Litvínov - FbC Plzeň 6:10 (0:2, 2:5, 4:3)

Sestava a branky: Ščurko, Novotný - Štejr, Stelzer, Kuneš (37.), Nový (26.), Šůs, Brabec, Zábran (25., 48., 57.), Vošta (14.), Lapuník, Němeček (9., 21., 26.), Winter (54.), Täuber Jaromír, Täuber Lukáš

Hráč utkání: Václav Zábran

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Zápas byl pro nás důležitý i z důvodu minulých zápasů, které jsme prohráli a chtěli jsme změnit náladu v týmu zpět na vítěznou. Jsem rád, že až na výpadek v poslední třetině jsme plnili pokyny, které jsme si do zápasu řekli. I díky tomu jsmě zápas vyhráli. Doufám, že předváděnou hru si přeneseme do dalších zápasů a do konce roku získáme maximální počet bodů do ligové tabulky."

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva se v sobotu představila v Domažlicích.

TJ Sokol Vejprnice - FbC Plzeň B 6:5p (0:3, 3:2, 2:0, 1:0)

FbC Plzeň B - TJ Jiskra Go-Go Domažlice B 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Sestava: Bezděk - Hamrle, Vadinský, Řeřicha Aleš, Řeřicha Vojtěch, Kinkor, Tykal, Polák, Čížek, Dvorný, Kubáč, Hegner, Lavička, Hoferek

Komentář trenéra Jiřího Lavičky: ,,V prvním utkání jsme hráli proti Vejprnicím. Zápas vypadal jednoznačně, ale bohužel jsme neproměňovali šance a místo poklidného vítězství jsme prohráli v prodloužení. Druhý zápas se vedl ve stejném duchu a to proti domácím Domažlicím. Tentokrát jsme však naštěstí proměnili, co šlo a v poklidu vyhráli 7:1."

Fotogalerie

Dorost A

O víkendu naši dorostenci odehráli dva zápasy v rámci druhého koše 1. dorostenecké ligy skupiny C, kde se utkali proti Florbalové Škole Plzeň a SK Meťák České Budějovice. Pro nás již známí soupeři nás ničím nepřekvapili a připsali jsme si dvě jasné výhry. 

Florbalová škola Plzeň - FbC PLzeň 7:1 (1:1, 0:4, 0:2)

FbC Plzeň - SK Meťák České Budějovice 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)

Sestava: Bejm, Beran - Pešek, Varta, Ehm, Fučík, Denisov, Páník, Kaas, Brabec, Sutner, Weber, Váchal, Jankovec, Štillip, Osuský

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Na tento turnaj jsme jeli v plné sestavě a naším cílem bylo si vyzkoušet určité herní prvky, které jsme trénovali. S výkonem jsem byl spokojen, ještě musíme zapracovat na produktivitě zakončení, abychom dokázali využít gólové příležitosti."

Mladší žáci blue a white

V sobotu 30.11. zamířili naše dva týmy mladších žáků do Rokycan, kde změřili síly jak mezi sebou, tak proti týmům z Florbalové školy a Rokycan.

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Mladší žáci byli v Rokycanech opět rozděleni do dvou družstev a to na základě věku. Oba týmy své úkoly splnily na výbornou. Mladší tým se během turnaje prezentoval spoustou krásných individuálních akcí a velkou aktivitou po celém hřišti a pro některé mohli být příjemných překvapením celého turnaje. Starší tým opanoval celý turnaj, pracoval na úkolech z tréninku a to zejména na pohybu bez balonku, kde jsme oproti předchozím utkání udělali velký pokrok. Našim rodičům/fanouškům děkujeme za podporu do posledních chvil, doufáme, že to stálo za to."

Mladší žáci black

V neděli 1.12. vyrazil náš tým černých mladších žáků ke svým zápasům do haly TJ Jiskra Domažlice.

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,V prvním zápase jsme změřili síly se Slavii grey. Kluci začali velice dobře a po celý zápas si udržovali tempo a náskok a zvítězili tak 9:4. Ve druhém zápase na nás čekal soupeř až z dalekého Berouna. Od začátku jsme byli mnohem lepším týmem a dařilo se nám soupeře kombinačně přehrávat. Celkový výsledek 8:1 v náš prospěch znamenal tak souboj o celkové 1. místo. V něm jsme se utkali s holkami ze Slavie. Hned v úvodu utkání jsme se dostali do obrovského náskoku a vedení 6:0 jsme si udrželi až do konce. Rád bych poděkoval rodičům, kteří s dětmi vážili cestu až do Domažlic a děkuji i hráčům, kteří dorazili. I v tak malém počtu jsme dokázali předvést krásné výsledky i celou hru a doufám, že jsme si společně turnaj užili."

Přípravka

V sobotu 30.11 se na Krašovské v Plzni konal turnaj přípravek.

Komentář trenérky Kristýny Svobodové: ,,Naši kluci nastoupili jako první proti Florbalové škole, se kterou remizovali 5:5. V druhém zápase bohužel nestačili na kluky z Rokycan a zápas prohráli v poměru 2:4. V posledním zápase mě kluci velmi překvapili a šesti góly si zařídili výhru proti Slávii Plzeň. Sobotní turnaj hodnotím skvěle, bylo na klucích vidět, že je hra baví a že se posouvají dál. Po celou dobu spolupracovali jako tým a chtěli za každou cenu vyhrát."

 

 

Plzeňský florbalový klub FBC Plzeň on Facebook

Aktuality


Odpadající tréninky 

Přípravka/Elévové Slovany
28.1. úterý - 15-16h - Loko I. 

Mladší žáci
28.1. úterý - 15-16h - Loko I. 

Starší žáci
28.1. úterý - 16-17:15h - Loko I. 

Dorostenci "B"
28.1. úterý - 17:15-18:15h - Loko I. 

Dorostenci "A"
28.1. úterý - 18-19:30h - Loko I. 
29.1. středa - 18-19:30h - Loko II. 

Junioři "B"
28.1. úterý - 17:15-18:15hh - Loko I. 

Junioři "A"
28.1. úterý - 18-19:30h - Loko I. 
29.1. středa - 19:30-21h - Loko I.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

Muži "A"
17.1. pátek - 18-19:30h - Loko II.
24.1. pátek - 18-19:30h - Loko II.
29.1. středa - 19:30-21h - Loko I.
7.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
21.2. - pátek - 18-19:30h - Loko II.
27.2. čtvrtek - 20:30-22h - Loko III.

 

Klubové značky

         - UNIHOC - ZONE - MCDAVID -

       Katalogy 2019/20 pod obrázky značek.

         

                     

                  Objednávkový formulář

 

Fotogalerie

Hlavní partneři

Florbalový partner

    

Partneři


        

     

      

   

      

   

    

 

Spolupracujeme