V druhém utkání play off zvítězil Mukařov

Muži v druhém utkání s Mukařovem neuspěli a série je vyrovnaná. Po dvou třetinách bylo sice skóre vyrovnané, ale soupeř jasně výsledkově ovládl závěrečnou část a zvítězil 8:3.

Plzeň přitom do utkání nevstoupila vůbec špatně. Plzeňský kotel nejdříve rozjásal střelou z dálky Zábran. Necelé dvě minuty na to přidal další gól Nicklas. To probíhala 8. minuta. Poté jsme viděli pouze vyloučení. Ani jeden tým(domácí 2, hosté 1) nedokázal početní výhodu zužitkovat.

V druhé třetině se Plzni nedařilo, i přes množství šancí, gólově prosadit. Soupeř korigoval 5 minut po zahájení druhé části. V polovině utkání již bylo vyrovnáno. Poměr vyloučení se otočil. Hosté ovšem druhou početní výhodu využili a šli do vedení. V závěru třetiny se prosadil Paďourek a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Přesilovka byla určitě klíčová věc, která se domácím v utkání nedařila. Naopak soupeř dokázal opět druhou nabízenou šanci využít a v přesilovce opět skóroval. Tentokrát již odskočil na rozdíl dvou branek. Poté následovaly početní výhody plzeňanů, ale bez úspěchu. V hale to několikrát zahučelo po zvonících tyčkách, ale domácím nebylo přáno. Další branky jsme viděli pouze z holí hostujícího celku, který jich dokázal dát v poslední části hned pět.

Komentář trenéra hostí Marka Chlumského: Dnes nám tam napadalo snad úplně všechno. Plzeň měla naopak neuvěřitelnou smůlu. Bod z venku ale bereme a zkusíme nějaký přidat i příští týden.

Komentář trenéra domácích Jakuba Šimka: Zápas rozhodlo naše neproměňování šancí a nevyužité přesilové hry. Naopak soupeř využil všechna naše zaváhání v průběhu celé hry. Na bitvy 1:1, slibuji Mukařovu, že se v Praze předvedeme lepším výkonem než v tomto zápase.

FbC Plzeň - TJ Sokol Mukařov  3:8