Víkendová euforie i zklamání

O předcházejícím víkendu naši muži A bojovali v 1. a 2. kole play-down Národní ligy skupiny západ. Junioři v osmifinále nestačili na FbŠ Bohemians Praha.

Muži A

Sobota i neděle se nesla v duchu mužského play-down. Naši borci nastoupili proti týmu FBC DDM Kati Kadaň. Sobota se nesla na vlně euforie, v neděli však přišla studená sprcha.

1. kolo: FbC Plzeň - FBC DDM Kati Kadaň 6:5 (3:1, 2:1, 1:3)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Kuneš (23.), Rybnikár F., Rybnikár D., Brabec, Zábran, Horažďovský (6., 16.), Válka, Vošta, Lapuník, Němeček (30.), Tomášek (9.), Täuber (58.), Oliverius, Buchta

V zápase svým výkonem překvapil David Rybnikár a proto se stal nejlepším hráčem utkání.

2. kolo: FbC Plzeň - FBC DDM Kati Kadaň 3:8 (1:2, 2:0, 0:6)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Kuneš, Rybnikár F. (27.), Rybnikár D., Brabec, Zábran, Čížek, Horažďovský (31.), Válka, Vošta (2.), Němečk, Tomášek, Täuber, Oliverius, Buchta

Nejlepším hráčem zápasu se stal Václav Zábran.

Komentář k tomuto herně rozporuplného víkendu poskytl trenér Pavel Strejček:

,,Sobotní utkání jsme lépe bránili a v pressingu získávali míčky, z čehož jsme těžili v útočné fázi hry. V závěru třetiny jsme se nechali ukolébat vedením a pustili soupeře do zápasu, což se nám v závěru málem vymstilo.

V nedělním utkání byl hlavní rozdíl ve střelbě, soupeř střílel z každé pozice. Dostával hodně prostoru na středu hřiště. My si dlouho připravujeme šance a nejdeme přímočaře do brány. Stav je 1-1. My se musíme připravit na další víkend."

Série si nyní přesouvá do Kadaně.

Fotogalerie z nedělního zápasu.

Videomomenty z nedělního zápasu.

Junioři

Junioři si tento víkend zahráli osmifinále proti vítezi A koše, FbŠ Bohemians. Ačkoliv jsme byli papírově horší tým, s Bohemkou jsme hlavně v neděli úspěšně drželi krok. Na vítezství to však bohužel nestačilo.

1. kolo: FbŠ Bohemians DDM Praha 7 - FbC Plzeň 12:4 (2:1, 7:2, 3:1)

Sestava a branky: Eret - Stelzer (54.), Tykal (22.), Řeřicha, Holeček (27.), Nový, Plachý (12.), Konopík, Zíka, Winter, Hromádka, Beneš, Kůs, Nechutný

Hráčem utkání se stal Matouš Eret.

2. kolo: FbC Plzeň - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 5:9 (2:1, 3:6, 0:2)

Sestava a branky: Eret, Bezděk - Stelzer, Tykal (23., 31.), Řeřicha, Holeček, Nový (32.), Plachý, Konopík, Brabec, Horažďovský (18.), Zíka, Winter (18.), Hromádka, Beneš, Kůs, Nechutný

Nejlepším hráčem se stal Jakub Tykal.

Sérii okomentoval trenér Václav Michálek:

,,V sobotním zápase se ukázala síla soupeře hlavně v nacvičených standardních situacích, technice a střelbě, což jsme očekávali, ale i tak jsme udělali zbytečně mnoho chyb vedoucích ke snadným brankám soupeře.

V neděli jsme již znali silné stránky klokanů a postavili na nich taktiku. Myslím si, že v částech utkání jsme byli soupeři rovnoceným týmem. Ukázali jsme, že jsme schopni hrát vyrovnaně i s týmy, které mají ve svých řadách top hráče ČR. Tento víkend nás čeká další těžký soupeř a já doufám, že série s Bohemkou nám pomůže v cestě play-off a že sezóna nám jen tak neskončí."

Fotogalerie k nedělním zápasu.

Starší žáci blue

V nabitém víkendu odehráli naši modří turnaj 2. koše starších žáků a ve třech zápasech si vyzkoušli všechny možné varianty - výhru, prohru i remízu. 2. koš jsme úspěšně udrželi.

FbC Plzeň blue - FB Hurrican Karlovy Vary 5:7 (4:5, 1:2)

FbC Plzeň blue - MDDM Plamen Rescom Ostrov 6:3 (2:2, 4:1)

FbC Plzeň blue - TJ Sokol 1. FBC Toužim 5:5 (4:4, 1:1)

Sestava: Smazal - Hýbner, Janovský, Nový, Brejcha, Bláha, Sobek, Dragoun, Svoboda, Frečner

Rádi bychom tímto poděkovali panu Sobkovi a panu Brejchovi, kteří se s našimi kluky do Chodova vydali a zápasy odkoučovali, aby se trenéři mohli připravit na své důležité zápasy, o kterých bylo napsáno výše.

Starší žáci white

Také bílí nelenili a bojovali ve 3. koši starších žáků. Komentář k turnaji napsal trenér Aleš Řeřicha:

,,V sobotu zajížděli starší žáci white k dalšímu turnaji do Kdyně. Zde se utkali s týmy Horšovského Týna, Slavie a Rokycan. Našim klukům se turnaj nepovedl a všechna utkání skončila vítězstvím soupeřů. Sobotní utkání ukázala, že nás v trénincích čeká hodně práce."

FbC Plzeň white - GO - GO Horšovský Týn 2:4 (1:1, 1:3)

FbC Plzeň white - FBŠ Slavia Plzeň B 3:6 (2:5, 1:1)

FBC Rokycany - FbC Plzeň white 6:0 (2:0, 4:0)

Sestava: Balák - Friedrich, Hrdlička, Řeřicha, Svoboda, Pávek, Mráz, Samuel, Šimice V. M., Hanzlíček, Vaniš, Šimice J., Čechura, Budek

Fotogalerie

Elévové white

S našimi bělásky byla na turnaji trenérka Julie Straková:

,,V sobotu 9. 1. se elévové white zúčastnili turnaje na 25. ZŠ.
Tým odehrál celkem 6 zápasů, ze kterých si odnesl 1 výhru. I přes těsné prohry si tým turnaj užil a těší se na další."

Elévové blue

S modrásky se do Kdyně vydal trenér Jaromír Täuber:

,,Turnaj jsme si společně velice užili. Elévci dali spoustu gólů a je nutné také vyzdvihnout výkon našeho golmana, který za celý turnaj obdržel pouze 3 góly."

Juniorky

V sobotu 9. března na naše juniorky čekal předposlední turnaj v 2. lize juniorek, který se konal v Klatovech. Hráčky se utkali s domácím celkem Klatov a dále bojovaly proti celku z Rokycan. Komentáře k zápasům poskytl trenér Jan Vokáč.

Sport Club Klatovy - FbC Plzeň 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

,,V prvním zápase se juniorky postavily proti týmu z Klatov. Do zápasu šly s velkou motivací, ale i opatrností, protože juniorky z Klatov se drží na druhém místě v tabulce. Začátek hry byl klidnější, ale po naší přesilovce v první třetině, kdy šanci využila Aneta Bernhardtová, jsme do zápasu šly naplno. Gól naše juniorky tak nabudil, že hned na začátku druhé třetiny Karolína Raslová změnila skóre na 2:0. Po našich dvou gólech zápas přešel zase do klidnějšího tempa a toho využily pro změnu Klatovy. Naštěstí holky nezaspaly a ukázaly, že chtějí vyhrát. Další, náš 3. gól, vstřelila Eliška Kondelíková. Následovalo naše vyloučení, které jsme statečně ubránily. Po nevydařené akci Kateřiny Maškové, kdy trefila smolnou tyčku, byla zfaulovaná v brankovišti soupeře. Tím dostala šanci Karolína Raslová trestním střílením, které neproměnila. Nedáš, dostaneš. Klatovy změnily skóre na 3:2 a tím skončila druhá třetina. Ve třetí třetině naše juniorky už pouze potvrdily, že zápas je jejich a po gólu Hany Dvorné na 4:2 jsme si ze zápasu odnesly krásný 3 body."

FbC Plzeň - FBC Rokycany 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)

,,Po vydařeném prvním zápase naše juniorky chtěly na výkon navázat a pojistit si tak nově 3. místo. Do zápasu jsme však vstoupily velmi vlažně, což bylo částečně zapříčiněno faktem, že soupeřky byly bez hráčky na střídání. I přes slabší tempo se nám dařilo jako prvním skorovat, když svůj čtyřbodový účet otevřela Anet Bernhardtová. Bohužel to nás velice uklidnilo a přizpůsobily jsme se hře soupeře, ten toho využil a do konce třetiny vyrovnal. Po přestávce jsme se snažily vlétnout do zápasu s větší aktivitou, to se nám částečně dařilo, avšak všechny naše střelecké pokusy končily buď v bloku soupeřek nebo na skvěle chytající golmance Rokycan. Až těsně před konce si připsala další gól Bernhardtová. Do posledního dějství jsme se snažily ještě zvětšit naší aktivitu. To se nám po většinu času dařilo. Zásluhou toho jsme se během 9 minut trefily hned 4x, když se prosazadily Háková, Dvorná a poprvé v dresu FBC také Šedivá a Mašková. Po 6. golu však došlo k uklidnění, kterého soupeř 2x využil, proto zápas nakonec skončil 6:3 ve prospěch našich juniorek."

Sestava: Votýpková - Straková, Bobková, Kondelíková, Raslová, Dvorná, Háková, Šedivá, Krausová, Sladká, Mašková, Bernhardtová