Plzeň čeká baráž s Kobylisy
Milevsko otočilo finálovou sérii a slaví přímý postup.
Třetí a čtvrté utkání 3. kola play-up Divize přesunulo sérii mezi FBC DOŠWICH MILEVSKO a FbC Plzeň do Milevska – a domácí prostředí bylo znát. Sobotní duel domácí zvládli jednoznačně 7:2, v neděli pak přidali druhý bod po vítězství 4:3 v prodloužení. Milevsko tak ovládlo oba domácí zápasy, vyhrálo sérii 3:1 na zápasy a vybojovalo přímý postup do Národní ligy.
Plzeň naopak čeká ještě poslední krok: baráž o Národní ligu proti FBK Kobylisy.
3. utkání: FBC DOŠWICH MILEVSKO – FbC Plzeň 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
Milevsko položilo základ vítězství hned v úvodu. Už ve 3. minutě otevřel skóre Adam Dvořák a domácí první třetinu ovládli 3:0 – přidali se Jakub Loskot (14.) a Jakub Šíma (15.). Plzeň se tak od začátku dostala do role týmu, který musí dotahovat, a domácí si mohli hlídat tempo i prostor.
Ve druhé třetině Milevsko navýšilo na 4:0 (24. znovu Jakub Šíma), Plzeň se prosadila až ve 32. minutě zásluhou Jiřího Varty, ale na výraznější zlom to nestačilo. V závěru domácí znovu přidali plyn: Šíma dovršil hattrick (56.), Loskot přidal druhý gól (57.) a účet uzavřel v 60. minutě Jan Tomaško. Plzeň už jen kosmeticky snížila v 55. minutě, kdy se trefil Štěpán Plachý.
Domácí se opřeli i o výkon brankáře Davida Daniela Zenkla (38 zákroků) a o velmi slušnou návštěvu 281 diváků.
Branky a nahrávky: 7:2
Rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl
Vyloučení: 3:2, využití: 1:2
Diváci: 281
Zásahy brankářů: David Daniel Zenkl 38 – Ondřej Šrámek 24
Branky Milevska: 3. Dvořák, 14. Loskot, 15. Šíma, 24. Šíma, 56. Šíma, 57. Loskot, 60. Tomaško
Branky Plzně: 32. Varta, 55. Plachý
Ohlas po utkání – Marek Jiřík (trenér Milevska):
„2:1 v sérii… Děkujeme za fantastickou návštěvu a skvělou atomosféru. Těšíme se na vás opět zítra.“
Ohlas po utkání – Jaromír Täuber (trenér Plzně):
„Nechytli jsme vstup do utkání… Zítra se o to porveme, případný pátý zápas bychom si chtěli dát.“
4. utkání: FBC DOŠWICH MILEVSKO – FbC Plzeň 4:3p (2:1, 0:1, 1:1, 1:0)
Neděle přinesla nejvyrovnanější bitvu milevského víkendu. Plzeň začala skvěle: už ve 2. minutě skóroval Jan Šik. Milevsko ale do přestávky otočilo díky trefám Martina Dolejše (17.) a Tomáše Holoty (19.) na 2:1.
Ve druhé třetině Plzeň srovnala zásluhou Štěpána Plachého (21.) a šlo se do třetí části za stavu 2:2. Ve 42. minutě poslal domácí znovu do vedení Adam Dvořák, jenže Plzeň znovu našla odpověď – v 49. minutě podruhé v zápase udeřil Jan Šik a vynutil prodloužení.
V nastavení rozhodl v 62. minutě Martin Dolejš, který druhým gólem v utkání vystřelil Milevsku vítězství 4:3p – a tím i třetí bod v sérii, který znamenal postupový konec.
Branky a nahrávky: 4:3p
Rozhodčí: Jan Chuděj – Patrik Trejbal
Vyloučení: 3 + Jakub Kotrba 4 : 3, využití: 1:0
Diváci: 208
Zásahy brankářů: David Daniel Zenkl 31 – Ondřej Šrámek 40
Branky Milevska: 17. Dolejš, 19. Holota, 42. Dvořák, 62. Dolejš
Branky Plzně: 2. Šik, 21. Plachý, 49. Šik
Ohlas po utkání – Jaromír Täuber (trenér Plzně):
„Prohrát nechceš nikdy, ale když už, tak takhle jako my dnes… Domácím gratuluji a musím pochválit pořádání utkání tady v Milevsku.“
Ohlas po utkání – Marek Jiřík (trenér Milevska):
„Na závěr to opět mělo všechno… My jsme po prvním zápase upravili bránění a tam se lámal chleba… Poděkování patří taky fanouškům za skvělou podporu během sezony.“
Co dál: Milevsko jde nahoru, Plzeň čeká baráž
Milevsko vítězstvím v sérii 3:1 potvrzuje úspěšné play-up a postupuje přímo do Národní ligy. Plzeň se o účast v Národní lize bude muset porvat v baráži proti FBK Kobylisy.
Série hraná na 3 vítězství startuje v sobotu v Praze: SH Kobylisy, 18:00 h.























